Демонстрантите го исмеаја Трамп во Лондон

Мажот  по име Буса Кришна вели дека уште пред три години почувствувал дека „Трамп е нешто посебно“.Особено му се допаднала неговата кампања во која ветил дека ...
| | веќе видена | слични

Лук не прави хумористични илустрации и карикатури. Неговите цртежи по правило секогаш се поврзани со неправдата во општеството. Прашањето на бегалците, поточно ...
| | веќе видена | слични

Во петокот (вчера) центарот на Лондон беше исполнет со огромен број демонстранти револтирани од дводневната посета на претседателот на САД, Доналд Трамп, кој ...
| | веќе видена | слични

Балонот "бебе Трамп" во пелени полетал над Лондон, додека десетина илјади луѓе на улиците протестираат поради посетата на американскиот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични

Протест против тридневната посета на американскиот претседател Доналд Трамп во Обединетото Кралство се одржа денес во Лондон пред седиштето на Би-би-си и кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 83 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 12 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 251 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 103 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демонстрантите го исмеаја Трамп во Лондон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: