ГАЛЕРИЈА: Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Штип низ фотографии


10 копии

И во Штип голем број луѓе се собраа на улиците во поддршка на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Таму во текот на вечерта беше сместено мобилното студио на ТВ НОВА од каде екипа се јавуваше на секој час во рамки на информативните вечерни блокови. За тоа како помина митингот сведочат фотографиите што ги направи дронот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако мобилното студио на ТВ НОВА во текот на вечерта беше отстрането од митингот на Коалицијата за живот во Македонија, предводена од СДСМ во Куманово, истото заедно со целата екипа го напушти теренот. -Како што јави нашата репортерка, од новинарите претходно било побарано да се препаркира автобусот на друга локација со образложение дека е загрозена безбедноста, иако екипата ја појаснила нужноста од електрично напојување и начинот на кој мобилното студио функционира во изминатите 16 дена, информираат од телевизијата. Со ова практично ТВ НОВА беше оневозможена да го следи митингувањето и отстранета од местото на случувањата. ТВ НОВА повторно апелира во иднина да и биде овозможено професионално да известува за тековните политички случувања од страна на двете најголеми политички партии и да се избегнат било какви обиди кои би можеле да значат опструкции врз екипите кои се на работна должност. Извор: Курир
| | веќе видена | слични

-Како што јави нашата репортерка, од новинарите претходно било побарано да се препаркира автобусот на друга локација со образложение дека е загрозена безбедноста, иако екипата ја појаснила нужноста од електрично напојување и начинот на кој мобилното студио функционира во изминатите 16 дена, информираат од телевизијата. Со ова практично ТВ НОВА беше оневозможена да го следи митингувањето и отстранета од местото на случувањата. ТВ НОВА повторно апелира во иднина да и биде овозможено професионално да известува за тековните политички случувања од страна на двете најголеми политички партии и да се избегнат било какви обиди кои би можеле да значат опструкции врз екипите кои се на работна должност.
| | веќе видена | слични
3 копии

Мобилното студио и екипата на ТВ НОВА што вечерва се наоѓа на митинг на СДСМ во Куманово, се соочиле со неколку непријатности од страна на полициските сили и обезбедувањето. Имено, како што јавува репортерка од терен, најпрво по пристигнувањето на автобусот во кој се наоѓа мобилното студио, во него влегле полициски службеници и побарале легитимирање на екипата. Откако тимот на ТВ НОВА ги прикажал соодветните акредидации, полицијата го напуштила автобусот, по што пристигнале лица од обезбедувањето на митингот и притоа побарале да се препаркира автобусот, со образложение дека мобилното студио претставува безбедносен ризик на местото на коешто се наоѓа. Досега практиката е мобилното студио да биде во близина на напојувачи на струја, меѓутоа иако истото им било објаснето на лицата од обезбедувањето, сепак инсистирале на негово поместување. Имено, веќе 16 дена мобилното студио секојдневно и наизменично известува за активностите на двете најголеми политички партии во земјава и досега никаде немало проблем. ТВ НОВА ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициски сили и обезбедувањето на СДСМ вечерва во Куманово им предизвикале непријатности на екипата на ТВ НОВА и нивното мобилно студио. Како што јавува телевизијата, според нивната репортерка од терен, најпрво по пристигнувањето на автобусот во кој се наоѓа мобилното студио, во него влегле полициски службеници и побарале легитимирање на екипата. Откако тимот на ТВ НОВА ги прикажал соодветните акредидации, полицијата го напуштила автобусот, по што пристигнале лица од обезбедувањето на митингот и притоа побарале да се препаркира автобусот, со образложување дека мобилното студио претставува безбедносен ризик на местото на коешто се наоѓа. Досега практиката е мобилното студио да биде во близина на напојувачи на струја, меѓутоа иако истото им било објаснето на лицата од обезбедувањето, сепак инсистирале на негово поместување. „Имено, веќе 16 дена мобилното студио секојдневно и наизменично известува за активностите на двете најголеми политички партии во земјава и досега никаде немало проблем. ТВ НОВА бара да и ...
| | веќе видена | слични

Имено, како што јавува репортерка од терен, најпрво по пристигнувањето на автобусот во кој се наоѓа мобилното студио, во него влегле полициски службеници и побарале легитимирање на екипата. Откако тимот на ТВ НОВА ги прикажал соодветните акредидации, полицијата го напуштила автобусот, по што пристигнале лица од обезбедувањето на митингот и притоа побарале да се препаркира автобусот, со образложение дека мобилното студио претставува безбедносен ризик на местото на коешто се наоѓа. Досега практиката е мобилното студио да биде во близина на напојувачи на струја, меѓутоа иако истото им било објаснето на лицата од обезбедувањето, сепак инсистирале на негово поместување. Имено, веќе 16 дена мобилното студио секојдневно и наизменично известува за активностите на двете најголеми политички партии во земјава и досега никаде немало проблем. ТВ НОВА бара да и биде овозможено професионално да известува за тековните политички случувања од страна на двете најголеми политички партии и во иднина да се избегнат било какви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фоскусот на нашата програма во најголем дел се вработувањето и инвестициите, а токму тоа е најголемата предност на ВМРО-ДПМНЕ во споредба со СДСМ, изјави носителот на првата изборна единица од Коалицијата за подобра Македонија, Никола Попоски во мобилното студио на ТВ НОВА. „Докажани сме дека имаме капацитет да носиме инвестиции, да отвораме нови работни места за разлика од другата политичка гарнитура што истото не го правела успешно. Во делот на Скопје би издвоил како покрупни проекти три подземни сообраќајници, кои на некој начин би го растеретиле главното јадро на градот, пошумувањето, 50 електрични автобуси во ЈСП, и тоа во комбинација со повеќе субвенции и во правец на плински уреди и стимулација за купување на возила на електричен погон. Ова се чекори кои веруваме дека се во вистинската насока“, изјави Попоски. Во однос на очекувањата од изборите Попоски смета дека нивен приоритет е да освојат 63 пратеници. „Овие избори се од голема важност бидејќи политичката криза скапо ја чинеше Македонија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Голем број луѓе се собраа на митингот во Струмица на Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ.Дронот на ТВ НОВА кој патува заедно со екипата надвисна над собраниот народ ја долови сликата од големиот собир.
| | веќе видена | слични

Во образованието нема влезено ниту едно лице кое нема партиска книшка од СДСМ, изјави професорот Лазар Партиков во мобилното студио на ТВ НОВА. „Струмица е убав град и ние Струмичани сме локални патриоти. Она што го прави Владата со сите оние проекти со коишто им го олеснува животот на граѓаните, како претставник на образованието можам да се пофалам дека не само со оваа власт, туку и преходно кога ВМРО-ДПМНЕ за прв пат во 1998-та дојде на власт се случија првите промени во образованието, дотогаш во училиштата не беше ставена ниту една цигла“, вели Партиков. Тој направи споредба меѓу владеењето на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и она што за време на нивните мандати било направено во образовниот систем во Струмица. „Ако споредиме во 2002-та година кога дојдоа СДСМ на власт, од тогаш до 2006-та година четири години имаше застој. Од 2006-та постојано нешто се работи. Има парно греење, патосот е променет, нови табли, нови столчиња, условите за работа се подобрени. Заев има надлежност во образованието, меѓутоа само ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Видеоиграта Assassins Creed: Unity би можела да биде вистинскиот спасител во реставрацијата на катедралата Нотр Дам, која во голем дел изгоре во пожар за кои ...
сите 683 | | | веќе видена

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 274 | | | веќе видена

Кога реков пред неколку месеци дека нема да добиеме датум за преговори во јуни, цела влада велеше ќе има датум. Сега и вицепремиерот Османи и премиерот Заев ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.-Посакувам Силјановска да ...
сите 152 | | | веќе видена

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Делчево. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за ...
сите 119 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара масовна ...
сите 82 | | | веќе видена

Кога на 1 април ја почнав кампањата ме водеше желбата да стигнам до секој граѓанин, да разговарам со вас и да ги слушнам вашите размислувања за иднината на ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГАЛЕРИЈА: Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Штип низ фотографии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: