Трамп случајно откри детали за договор за имиграција со Мексико


Мексико доби 45 дена за значително да го намали бројот на мигранти кои што илегално ја преминуваат мексиканско-американската граница, во спротивно оваа држава ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Мексикански високи претставници негираат дека со Вашингтон се постигнати какви било дополнителни договори Американскиот претседател Доналд Трамп се соочува со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во понеделникот, американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека во блиска иднина Мексико ќе објави договор со Вашингтон како дел од нивниот миграциски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Доналд Трамп објави дека САД потпишале „друг важен дел од договорот за имиграција и безбедност со Мексико“, без да открие детали за содржината. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 305 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп случајно откри детали за договор за имиграција со Мексико

Од:
До кого (е-маил):
Порака: