Меј не верува дека нејзиниот наследник ќе договори нови отстапки за брегзит


3 копии

Работата на премиерот не е да биде на власт, туку да ѝ служи на јавноста, изјави британската премиерка Тереза Меј во интервју за „Дејли мејл“. „Постои голема ...
| | веќе видена | слични

Две кралски змии направиле вистинско шоу во сообраќајот откако решиле да се парат среде автопат во Калифорнија. Змиите очигледно не ни биле вознемирени од ...
| | веќе видена | слични

Жена од Уганда му го пресекла пенисот на својот сопруг, откако тој одбил да има секс со неа. Мажот сакал да ја казни својата сопруга, затоа што непрекинато ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шеикот Калид бин Султан ал Касими ненадејно почина во Лондон на 39-годишна возраст, а модниот свет денеска се простува од него. Тој беше моден дизајнер и ...
| | веќе видена | слични

Останато

По оставката на Катица Јанева, Европската Комисија во реакција за МИА порачува дека истрагите за илегалните прислушувања треба да продолжат. „Европската Унија ...
сите 224 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Прекрасен рецепт кој многу едноставно се подготвува. Сопругата на шампионот на Вимблон пропагира здрава исхрана, а со целиот свет го сподели рецептот за ова ...
сите 145 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 198 | | | веќе видена

Астролозите велат дека секој хороскопски знак е различен во кревет, а еве како да ја распламтите страста кај вашиот партнер. Овен Мажите се визуелни суштества, ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меј не верува дека нејзиниот наследник ќе договори нови отстапки за брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: