Македонец меѓу најзгодните ракометари на Светското првенство

5 копии

Данска и Хрватска со четири бода влегоа во втората рунда на 26. Светкско првенство во ракомет. Пред почетокот на втората фаза овие две селекции имаат најголеми ...
| | веќе видена | слични

Хрватската ракометна репрезентација пренесе четири бода во главната фаза на Светското првенство во Данска и Германија. Избраниците на тренерот Лино Червар, во ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Данска одигра извонредно во првиот дел од Светското првенство на кое тие се домаќини заедно со Франција. Скандинавиците остварија пет победи во ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Данска главната фаза на Светското првенство ќе ја дочека со четири бода и со одлична форма на Николас Ландин и Микел Хасен. Левиот бек на ...
| | веќе видена | слични

Хрватска го освои првото место во нашата група Б на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска, откако во последното дерби со 23:19 ја победи Шпанија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 475 | | | веќе видена

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 443 | | | веќе видена

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 366 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 128 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Економската година која ја најавуваше СДСМ се претвори во економска катастрофа за Република Македонија. Македонската економија со оваа неспособна власт го ...
сите 249 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонец меѓу најзгодните ракометари на Светското првенство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: