УЕФА му го олеснува патот на Реал Мадрид за Нејмар


2 копии

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри открива дека Кристијано Роналдо е бесен и вознемирен по одлуката на европската куќа на фудбалот да го прогласи Лука Модриќ за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
3 копии

Серхио Рамос беше прогласен за најдобар дефанзивец за изминатата сезона во Лигата на шампионите, признание кое му беше доделено на гала вечерта во Монако на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Фудбалерот на Реал и капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ, за првпат во кариерата беше избран за најдобар играч во Лигата на шампионите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По завчерашните два инцидента во КПУ „Скопје“ и констатираните пропусти во безбедносните протоколи на затворот, директорот Ѓоко Котевски најави дека ќе поднесе ...
сите 478 | | | веќе видена

Семејството Шаулиќ денес, ден по погребот, го посети местото каде почива кралот на народната музика, неговиот гроб во Алејата на заслужни граѓани на Новите ...
сите 262 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Не стивнуваат тензиите во Комисијата за мандатно-имунитетни и деловнички прашања,на која се расправа по барањето на судот за симнување на имунитетот на ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА му го олеснува патот на Реал Мадрид за Нејмар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: