Крамп-Каренбауер: Германската мигрантска политика не смее да му наштети на единството на ЕУ


2 копии

Наследничката на германската канцеларка, Ангела Меркел на местото лидер на владејачката Христијанско демократска унија (ЦДУ), Анегрет Крамп-Каренбауер повика ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германкста канцеларка Ангела Меркел денеска го отвори новиот комплекс на германската Федерална разузнавачка служба (BND). Комплексот во Берлин е граден 12 ...
| | веќе видена | слични

Канцеларката Ангела Меркел вчера го отвори новиот комплекс на германската Федерална разузнавачка служба (BND). Зградата се наоѓа во близина на Берлинскиот ѕид. ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Комплексот во Берлин е граден 12 години , а трошоците се над милијарда евра. Големината на комплексот на разузнувачката служба е колку 6 фудбалски игралишта. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
повеќе

Останато

За премиерот Зоран Заев СЈО е обезглавено по притворањето на обвинителката Катица Јанева. Тој се надева дека набрзо ќе бидат избран в.д. обвинител. Премиерот ...
сите 269 | | | веќе видена

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на ...
сите 257 | | | веќе видена

За време на викендов атмосферата постепено ќе се дестабилизира па така во попладневните часови и тоа во сабота само во планинските предели од државава и тоа на ...
сите 219 | | | веќе видена

Тешко е да се пронајде добар и вистински пријател кој ќе биде тука за нас секогаш. Но, штом запознаеме некој роден во знакот Водолија, веднаш стануваме свесни ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крамп-Каренбауер: Германската мигрантска политика не смее да му наштети на единството на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: