Каменос: На било кој начин ќе го спречиме терминот Македонија во името на Скопје


6 копии

Ние на кој било начин ќе ја спречиме употреба на терминот Македонија во името на Скопје, ова е јасно, вели лидерот на Независни Грци, партијата коалиционен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Грчкиот премиер Алексис Ципрас упати апел до министрите во својата влада дека Грција мора што поскоро да затвори што е можно повеќе отворени прашања во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на грчка партија, Сојуз на централисти, Василис Левендис, се залага да нема отстапки од позицијата против сложено име со вклучен терминот Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Левендис се сретна со шефот на грчката дипломатија, а средбата поминала во многу добра клима. Како што јави дописничката на МИА од Атина, Левендис по средбата ...
| | веќе видена | слични

Република Горна Македонија/Republic of Upper Macedonia, a јазикот македонски/ Macedonian според уставот на Република Горна Македонија/ of the Republic of Upper ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Не нѐ засега само прашањето со името, туку нѐ засега и прашањето со Уставот, а особено нѐ засегаат прашањата со иредентизмот и идентитетот на нашите соседи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 49 | | | веќе видена

ИФФК „Браќа Манаки“-Битола го претстави македонскиот краток филм „Љубовникот“ на режисерот Игор Иванов-Изи кој во фестивалскиот прес центар изјави дека идејата ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каменос: На било кој начин ќе го спречиме терминот Македонија во името на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: