ПРЕСКАПИ ОБУВКИ НЕ ЈА ИНТЕРЕСИРААТ: Ова се омилените патики на Кејт Мидлтон со цена која ќе ве изненади (ФОТО)

Принцезата уште еднаш покажа дека важен е вкусот, а не сумата Секој пат кога списанијата ќе објават нови фотографии од Кејт Мидлтон, нејзиниот избор на гардероба им дава свежи идеи и инспирација на девојките кои сакаат да бидат во тренд. Ова се однесува на облеката која војвотката од Кембриџ ја носи на свечените настани, но и на гардеробата која ја користи во секојдневието. Така, неодамна, принцезата беше забележана во една симпатична комбинација од која модните списанија особено издвоија еден детаљ. Станува збор за патиките „супрега коту класк“ во бела верзија. Кејт е позната по тоа што не сака премногу екстравагантна и скапа облека и секогаш на прво место ја става практичноста на она што го носи на себе, па оттаму изборот на овие патики воопшто не изненадува. The Duchess of Cambridge, Kate Middleton, with Heads Together runners ahead of the London Marathon, wearing her Superga classics. #SupergaUK pic.twitter.com/gZC61QT5Mb — Superga UK
| | веќе видена | слични

Сопругата на британскиот принц Вилијам на најзначајниот општествен настан на годината во Британија, коњичката трка „Ројал Аскот“ се појави во бел фустан со чипка и веднаш го привлече вниманието на сите присутни. Романтичниот фустан со чипка ја оцртуваше силуетата на убавата војвотка, што секако може да се каже дека е нешто многу храбро за една членка на кралското семејство. 35- годишната Кејт досега многупати покажа дека е кралица на стилот и да не греши кога е во прашање изборот на гардеробата. 
| | веќе видена | слични

Прославите за 91-от роденден на кралицата Елизабета Втора започнаа, а од кралското семејство како секоја година така и оваа, Кејт Мидлтон е во центарот на вниманието.Војводката со своите елегантни појавувања ги остава сите без зборови, па ретко кој ги забележува деталите во нејзините модни комбинации.Првото појавување на Кејт на церемонијата беше во розев фустан на Александар МекКвин, кој беше надополнет со шапка и дискретен накит.Токму обетките кои ги носи војводката имаат посевно значење.Кејт истите ги позајмила од кралицата, а обетките се семејно наследство на Елизабета Втора.Како ви се допаѓаат?
| | веќе видена | слични

Парадата за Денот на Кралицата обично е полна со протокол и е сериозна, но овој пат Кејт се забавувала како никогаш во својот живот. За време на возењето во кочија со Софи Васекс (52), Кејт се смеела толку гласно што сите ја забележале. Причината за ова бил потегот кога Софи Васекс излегувајќи од кочијата малку се занела и малку посилно се потпрела на Кејт, што за малку ќе паднела врз неа. Војвотката тоа го прифатила со громогласна насмевка. Доброто расположение само дополнително го зацврсти ставот на сите пристуни дека Војвотката од Кембриџ никогаш не изгледала подобро. Таа носеше бел чипкан фустан до колена од креаторот Александар Меквин, додека на главата како и секогаш така и сега имаше соодветен бел шешир. Приѕирната чипка ја отсликуваше суптилно фигурата на Кејт, но тоа воопшто не и пречеше. Во текот на церемонијата, Кејт беше придружувана од страна на принцот Вилијам со кого постојано си разменуваа заљубени погледи, пишува Daily Mail. Македонија денес
| | веќе видена | слични

Една комбинација на војвотката од Кембриџ ја подели јавноста во Британија. Имено, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се појавија на јавен настап за кој убавата Кејт избрала елегантен бел фустан од тантела искомбиниран со шапка на главата. Е, токму тој необичен детаљ на нејзината глава не им се допадна на Британите, кои нејзиниот изглед го окарактеризираа како изглед на „бабичка“.
| | веќе видена | слични

Модниот избор на Кејт Мидлтон им дава свежи идеи и инспирација на девојките кои сакаат да бидат во тренд. Ова се однесува на облеката која војвотката од Кембриџ ја носи на свечените настани, но и на гардеробата која ја користи во секојдневието. Така, неодамна, принцезата беше забележана во една симпатична комбинација од која модните списанија особено издвоија еден детаљ. Станува збор за патиките „супрега коту класк“ во бела верзија. Кејт е позната по тоа што не сака премногу екстравагантна и скапа облека и секогаш на прво место ја става практичноста на она што го носи на себе, па оттаму изборот на овие патики воопшто не изненадува. The Duchess of Cambridge, Kate Middleton, with Heads Together runners ahead of the London Marathon, wearing her Superga classics. #SupergaUK pic.twitter.com/gZC61QT5Mb — Superga UK (@SupergaUK) April 19, 2017 Нивната цена изнесува само 65 долари, а купувачите преку сајтот на „Амазон“, ги оценуваат патиките како многу удобни и практични. Инаку, дека овие патики кои прва ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, се појави во бел фустан oд тантела, креација на Александар Меквин, на еден од најпрестижните аристократски спортски настани во Велика Британија, традиционалните коњски трки. Како што наложува и дрес-кодот на настанот, должината на фустанот е до колена, а горниот дел е покриен со висока јака. Највпечатлив моден детаљ е шапката, која исто така е во бела боја украсена со цветни мотиви.
| | веќе видена | слични

Позната по својот елегантен стил, Кејт Мидлтон веќе со години важи за вистински моден експерт, покажувајќи повеќе пати дека може да отстапи од кодексот на однесување, но никогаш од пристојноста. Неодамна нејзиниот изглед ја шокираше јавноста, прикажувајќи ја во друго светло. Кејт се одлучила за бел фустан од тантела, но она што е спорно е еден друг детаљ. Се работи за необичниот украс за коса, кој многумина го оценија како наметлив и застарен, па убавата војводтка добила различни коментари за изгледот, кои ја поделија јавноста.
| | веќе видена | слични

Деновиве е актуелен еден од најпрестижните аристократски спортски настани во Велика Британија, традиционалните коњски трки кои се атрактивни меѓу другото и по тоа што присуствуваат и членовите на кралското семејство. Royal Ascot од моден аспект е атрактивен по строго пропишаниот дрес код и ревијата на шапки, што се смета за централен моден момент. Правилата налагаат: здолниште до колената или со макси должина, горен дел што ќе ги покрие рамената и секако ниту еден аутфит не е комплетиран без правилен избор на шапка. Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон се појави во совршено издание – дефиниција за елеганција. Таа одбра тантелен фустан во бела варијанта од Александар Меквин. Како што наложува и дрес кодот на настанот, должината на фустанот е до колена а горниот дел е покриен со висока јака. Се разбира, највпечатлив моден детаљ е шапката исто така во бела варијанта, украсена со флорални мотиви. Фото извор: Vogue.co.uk / Getty Images
| | веќе видена | слични

Кејт Мидлтон докажа дека не може да згрешите доколку за топлите летни денови облечете бело фустанче.Војводката за последното официјално појавување повторно се одлучи за Александар МекКвин и романтичен фустан од тантела.Кејт Мидлтон изгледаше прекрасно!
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

Денеска говореше грчкиот народ и неговиот глас мораме сите да го слушнеме, а прв господинот Ципрас и поддржувачите на Договорот од Преспа, договор кој се ...
сите 84 | | | веќе видена

Македонија е слободна, демократска и напредна држава, на чекор до полноправно членство во НАТО и ЕУ. Мицкоски, Бачев, и нивниот шеф Груевски не успеаја, ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕСКАПИ ОБУВКИ НЕ ЈА ИНТЕРЕСИРААТ: Ова се омилените патики на Кејт Мидлтон со цена која ќе ве изненади (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: