Принцот Хари и неговата идна принцеза веќе не се кријат

Британскиот принц Хари и неговата идна принцеза американската актерка Меган Маркл повеќе не се кријат од медиумите кои веќе неколку месеци будно ги следат. Папараците кои ја следат среќната двојка досега само еднаш успеаја да ги забележат заедно - за време на една прошетка и романтична вечера. Со оглед на фактот дека нивната врска стана јавна и дека Хари веќе зборуваше за неа, тие одлучиле заедно да се појавуваат на јавните собири. Принцот Хари, всушност, настапуваше на еден ексклузивен поло натпревар пред голем број познати гости, меѓу кои беа и Еди Редмајн и Мет Смит. Фотоапаратитепред неколку дена ја уловија, Меган меѓу навивачите на нејзиниот сакан на поло натпревар во Аскот, по што го награди со страсна прегратка! Неговата идна принцеза изгледаше прекрасно во син фустан, комбинацијата ја надополни со бело палто и постојано беше со насмевка на нејзиното лице. По натпреварот, Меган и Хари разменуваа нежности необични за љубопитните погледи.
| | веќе видена | слични

Кетрин Мидлтон со години ја носи титулата за миленичка на британската јавност... Досега немаше конкуренција, но наскоро војвотката би можела да добие конкуренција од актерката Меган Маркл, девојката на принцот Хари. Откако се дозна дека принцот Хари е во врска со американската актерка, британските медиумите не престануваат да пишуваат за нив.
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Сека Алексиќ, гостувајќи во емисијата „Магазин ин„ признала дека на почетокот на врската со Вељко, немала доволно доверба. -Јас на почетокот од врската му го проверував телефонот на Вељко, се проверував“, вели таа искрено. Освен Сека, за љубомора во врската зборуваа и Ива Штрљиќ, претседател на градската општина, Маја Ѓоковиќ, моден креатор, Саша Видиќ, актер и водителот Жарко Лазиќ.
| | веќе видена | слични

Хари Стајлс објави неколку синглови од неговиот нов албум со кој ја почна соло кариерата. Една од нив е Two Ghosts за која сите се прашуваат дали е за Тејлор Свифт. Водителот на BBC Radio One Ник Гримшо најдиректно му го постави прашањето кога Хари гостуваше кај него во емисија. Секој би си помислил дека Хари ќе има подготвен одговор на ова прашање, но тој смрзна, даде некој неповрзан одговор, а кога Ник рече „Еве ја песната за Тејлор Свифт“ Хари викна: „Нееее!“
| | веќе видена | слични
2 копии

Таа дефинитивно знае како да ужива! 27-годишната Тес била на одмор во Индија каде што на масажа на главата и рамената пристигнала топлес, а судејќи по фотографиите, многу уживала во третманот. Тес Вард е готвачка и блогерка, но и новата девојка на младиот пејач Хари Стајлс (23) која, се чини, е се`, само не е срамежлива. Имено, 27 – годишната Тес била на одмор во Индија каде што топлес се појавила на масажа на главата и рамената, а судејќи по фотографиите, многу уживала во релаксирачкиот третман. Инаку, блогерката и поранешниот член на бендот One Direction се запознале преку пријатели и биле забележани на неколку романтични состаноци. „Ги поврза љубовта кон храната и модата“, рекол извор близок до новопечениот пар. Стајлс неодамна сними соло албум за кој инспирацијата ја црпел од музиката на починатиот Дејвид Боуви и групата Квин. Освен тоа, Хари пишува хитови и за своите колеги музичари и неодамна се појавил и во филмот „Dunkirk” кој премиерно ќе биде прикажан во јули оваа година.
| | веќе видена | слични

Главна тема на муабет од британското кралско семејство до пред извесно време беше војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, но во последно време страниците на интернет-изданијата и таблоидите на островот ги полни партнерката на принцот Хари - Меган Маркл. Интересот за неа стана уште поголем пред некој ден кога во медиумите излезе првата фотографија од добротворен настан, на која принцот Хари и Меган се бакнуваат. Кога станува збор за споделување нежности во јавноста, кралското семејство се обидува тоа да го сведе на минимум. Британските медиуми бележат дека Хари и Меган едноставно сакале да ја изразат заемната љубов без да мислат на другите и на традицијата во семејството. Инаку, тие двајцата се запознале во Торонто. Меган Маркл е родена и порасната во Лос Анџелес, Калифорнија, но сега живее во Торонто, заедно со две кучиња, каде што се снима серијата „Суитс“. Во серијата Меган ја глуми Рејле Зејн, улога по која е најпозната. Актерското деби го имала во серијата „Општа болница“ во 2002 година, а се има појавено и ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот член на момчешкиот бенд One Direction – Хари Стајлс беше запечатен од објективите на папараците со ново освојување. Пејачот видливо си фатил нова девојка, а двајцата беа фатени во прометен сообраќај на Северен Лондон. Хари беше фатен во своето Audi RS5, а убавицата која се покажа Тес Вард – позната готвачка. Хари Стајлс се слави со прилично добар успех меѓу девојките. Тој веќе го добил под своите чаршафи топ-моделот Кајли Џенер, минатата година се наслади и на формите на бринетата Меган Смит.
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе неколку месеци медиумите внимателно го следат британскиот принц со американската актерка, но тие повеќе не се кријат! Уште откога беше објавено дека синот на Леди Диана и принцот Чарлс паднал на шармот на ѕвездата од серијата „Костуми“, Меган Маркле, папараците постојано ја следеа среќната двојка. До сега претставниците на медиумите само еднаш успеаја да ги забележат заедно – за време на една прошетка и романтична вечера. Сепак, со оглед на фактот дека нивната врска стана јавна и дека Хари веќе зборуваше за истата, тие одлучиле заедно да се појавуваат на јавните собири. Така, Меган пред неколку дена била меѓу навивачите на својот сакан на поло натпревар во Аскот – и потоа го наградила со страсна прегратка! Принцот Хари, всушност, настапувал на еден ексклузивен поло натпревар пред голем број познати гости, меѓу кои беа и Еди Редмајн и Мет Смит. Неговата избраничка изгледала прекрасно во син фустан, комбинацијата ја надополнила со бело палто и со насмевка на нејзиното лице. Откако завршил натпреварот, ...
| | веќе видена | слични

Уште откога беше објавено дека синот на Леди Дијана и принцот Чарлс падна на шармот на ѕвездата од серијата Suits Megan Markl, папараците од двете страни постојано ја следеа среќната двојка. До сега претставниците на медиумите само еднаш успеаја да ги забележат заедно – за време на една прошетка и романтична вечера. Сепак, со оглед на фактот дека нивната врска стана јавна и дека Хари веќе зборуваше за истата, тие одлучиле заедно да се појавуваат на јавните собири. Така, Меган пред неколку дена беше меѓу навивачите на својот сакан на поло натпревар во Аскот – и потоа го награди со страсна прегратка! Принцот Хари, всушност, настапуваше на еден ексклузивен поло натпревар пред голем број познати гости, меѓу кои беа и Еди Редмајн и Мет Смит. Неговата избраничка изгледаше прекрасно во син фустан, комбинацијата ја надополни со бело палто и постојано беше со насмевка на нејзиното лице. Откако заврши натпреварот, Меган и Хари разменуваа нежности несвесни за љубопитните погледи.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 441 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на САД разгледува барање на армијата за испраќање на уште 5.000 војници на Блискиот исток заради се поголеми тензии во односите со ...
сите 170 | | | веќе видена

На средбата министерот Поповски го запознал Претседателот Пендаровски со заложбите на владата за целосна транспарентност и отчетност, презентирајќи му ја ...
сите 253 | | | веќе видена

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
сите 211 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон го обвинил Стив Бенон, блискиот соработник и поранешен главен стратег на Доналд Трам, претседателот на САД, дека заедно ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Хари и неговата идна принцеза веќе не се кријат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: