Во новиот спот на Калиопи, по долги години, се појавува и Ромео Грил!


3 копии

Создадено на Среда, 07 Октомври 2015 13:29 Во новиот спот на нашата позната пејачка Калиопи, конечно по долги години визуелна апстиненција, се појавува и Ромео Грил. Ромео, поранешниот сопруг на Калиопи и нејзин долгогодишен соработник, со кој ја почна кариерата и со кој соработува повторно во неколкуте последни години, е комплетен автор на песната „Јутро“, која сега за сега има само српска верзија. Тие ја обновија соработката со учеството на Евровизија во 2012 година, по што следуваше албумот „Мелем“ кој по мерило на многумина од еснафот е мастерпис на кариерата на Калиопи. Песната „Јутро“ е веќе трета нова песна која Калиопи ја издава годинава, секоја повторно во соработка со Ромео, и сето тоа навестува дека албумот е многу блиску. Спотот е сниман во Македонија, песната е прекрасна, како и сите на Калиопи, слушнете ја и уживајте!
| | веќе видена | слични

Со почетокот на есента ни доаѓа и новиот сингл на Калиопи. Unplugged баладатa „Јутро“, за која со насмевка вели дека ѝ било полесно да ја отпее, отколку да ја преживее. После успешниот, жесток и моќен сингл „Пожели“, Калиопи на себе својствен начин прави пресврт и ни донесува песна за која се доволни само нејзиниот глас и акустична гитара. И овој пат како комплетен автор се потпишува Ромео Грил, а како звучи и изгледа новото „Јутро“ можете да погледнете горе. Уживајте!
| | веќе видена | слични

"Утро"(Јутро) е новата песна на поп-дивата Калиопи, која од вчера е промовирана на јутјуб. "За крај на летото и за почеток на есента, Калиопи на нејзините обожаватели им ја подарува анплагд баладата 'Утро', за која со насмевка вели дека $ било полесно да ја отпее отколку да ја преживее", велат од тимот на Калиопи. "Утро" доаѓа по претходниот сингл на Калиопи "Посакај" (Пожели). Калиопи вели дека на својствен начин прави пресврт и ни донесува песна за која се доволни само нејзиниот глас и акустична гитара. Комплетен автор на песната е Ромео Грил, кој е автор и на претходните хитови на Калиопи, меѓу кои евровизиската од 2012 година "Црно и бело" и песните од албумот "Мевлем" (Мелем). (М.Џ.)
| | веќе видена | слични
2 копии

"Јутро" е насловот на новата балада на Калиопи, која, како што вели таа, полесно е да се отпее отколку да се преживее. Станува збор за "анплагд" верзија, која поп дивата им ја подарува на своите фанови за, вели, крај на летото и почеток на есента. Оваа емотивна тема доаѓа како вистинско освежување после успешниот жесток и моќен сингл "Пожели", а фактот дека двете теми стилски се сосема поразлични не зачудува затоа што Калиопи е позната по музичките спротивности. Овој пат на само неа својствен начин ни носи тема за која се доволни само нејзиниот глас и акустична гитара. За песната, чиј комплетен автор е веќе проверениот соработник, екс сопругот Ромео Грил, веќе е снимено и видео. Спотот е работен со Огнен Шапковски и Мелем продукција, а кадрите се снимани во Охрид.
| | веќе видена | слични

За крај на летото и почеток на есента Калиопи на своите почитувачи, фанови и верни обожаватели им ja подарува unplugged баладатa „Јутро“, за која со насмевка вели дека ѝ било полесно да ја отпее, отколку да ја преживее.После успешниот, жесток и моќен сингл „Пожели“, Калиопи на себе својствен начин прави пресврт и ни донесува песна за која се доволни само нејзиниот глас и акустична гитара. И овој пат како комплетен автор се потпишува Ромео Грил, а како звучи и изгледа новото „Јутро“ можете да погледнете горе. Уживајте!
| | веќе видена | слични

Македонската дива Калиопи ја промовираше својата нова песна со наслов „јутро“. Оваа песна беше направена од страна на нејзиниот сопруг Ромео Грил, а спотот за оваа песна беше снимен во Охрид, односно кај Свети Наум.
| | веќе видена | слични

Нашата поп-дива Калиопи Букле на својата фејсбук-страница ја објави новата песна насловена како „Јутро“ за која има снимено и видеозапис. Песната е комплетно дело на нејзиниот поранешен сопруг Ромео Грил, а спотот е снимен во Охрид, односно во Свети Наум. Погледнете го спотот:
| | веќе видена | слични

Македонската поп дива Калиопи објави нов сингл за почетокот на есента со наслов „Јутро“. Станува збор за балада која, како што вели самата таа, „полесно е да се отпее, отколку да се преживее“. Музиката и текстот се на Ромео Грил , бившиот сопруг на Калиопи , спотот е снимен на прекрасни локации низ Македонија.
| | веќе видена | слични

За крајот на летото и почетокот на есента македонската поп-дива Калиопи на своите фанови им ја подарува анплгд баладата на српски јазик, „Јутро“ за која низ смеа изјавил дека и било полесно да ја испее отколку да ја преживее. По успешната промоција на моќниот сингл „Пожели“, Калиопи во својствен начин прави пресврт и ја донесува песната за која се доволни самиот нејзиниот вокал и акустична гитара. Музиката и текстот за синглот „Јутро“ се дело на нејзиниот долгогодишен соработник Ромео Грил.
| | веќе видена | слични

Во новиот спот на поп дивата Калиопи, се појавува и нејзиниот поранешен сопруг и долгогодишен соработник, Ромео Грил. Ромео е комплетен автор на песната „Јутро“, која сега за сега има само српска верзија. Тие ја обновија соработката со учеството на Евровизија во 2012 година, по што следуваше албумот „Мелем“ кој по мерило на многумина од еснафот е мастерпис на кариерата на Калиопи. Песната „Јутро“ е веќе трета нова песна која Калиопи ја издава годинава, секоја повторно во соработка со Ромео, и сето тоа навестува дека албумот е многу блиску. Спотот е сниман во Македонија.
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во новиот спот на Калиопи, по долги години, се појавува и Ромео Грил!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: