Играчите на Дерби го имаа последниот збор: Биелса исмеан од фудбалерите на Лампард по плејоф драмата во Англија


Марсело Биелса пред неколку месеци го шпионираше тренингот на Дерби пред првенствениот меч меѓу неговиот Лидс и фудбалерите на Френк Лампард, а бидејќи ваквиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидс беше голем фаворит против Дерби, особено по победата на гостински терен во првиот меч, но вечерва тимот на Лампард славеше со 4-2 и се пласираше во ...
| | веќе видена | слични

Френк Лампард и Дерби Каунти ќе се борат за влез во Премиер лигата наредната сезона, додека Лидс на Алиоски ги изгуби шансите за место во Премиер лигата ...
| | веќе видена | слични

Реванш дуелот меѓу Лидс Јунајтед и Дерби Каунти во полуфиналето на англискиот плејоф донесе навистина огромни возбудувања, а во исклучително лудиот меч на ...
| | веќе видена | слични

Крај на сонот на Езгјан Алиоски и на Лидс Јунајтед дека следната сезона ќе бидат дел од Премиер – лигата. Лидс Јунајтед е елиминиран од Дерби во полуфиналето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дерби каунти стигна до импресивна 4:2 победа на гостувањето кај Лидс за да ја надополни негативата од првиот меч (кога дома загубија со 0:1) за да се пласира ...
| | веќе видена | слични

Дерби го нокаутираше Лидс во реванш полуфиналето за пласман во Премиерлигата, победи со 4:2 и ја анулираше негативата од 0:1 од првиот меч, доволно за меч на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Лидс во овој момент го играат реванш натпреварот од полуфиналето за влез во Премиер лигата. Лидс во плејофот за влез во Премиер лигата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 405 | | | веќе видена

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе неотповиклива оставка, ...
сите 288 | | | веќе видена

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе стигне од овој викенд па и во текот на следната недела и ...
сите 209 | | | веќе видена

Именувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање се смета за силна „шлаканица” од страна на претседателот Стево Пендаровски за ДУИ, велат ...
сите 260 | | | веќе видена

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Играчите на Дерби го имаа последниот збор: Биелса исмеан од фудбалерите на Лампард по плејоф драмата во Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: