Бев малтретиран, тепан и не верував никому-сведочеше Азири, обвинет во Монструм


Со распит на обвинетиот Хаки Азири почна денешното рочиште за случајот Монструм во скопскиот Кривичен суд. Азири кој во текот на истрагата беше сведок, денеска ...
| | веќе видена | слични

„Бившиот директор на Бирото за јавна безбедност, Љупчо Тодороски-Радникот, ми го напиша исказот“, тврди Хаки Азири објаснувајќи дека бил под притисок што точно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со исказ на обвинетиот Хаки Азири денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за случајот „Монструм" на Специјалното јавно обвинителство, за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот директор на БЈБ - Љупчо Тодороски-Радникот му го напишал исказот на Хаки Азири, што точно да каже пред истражниот судија во врска со петкратното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На продолжението на денешното рочиште на кое судот го испитува обвинетиот Хаки Азири за предметот „Монструм“, обвинителката Фатиме Фетаи му посочи слика на ...
| | веќе видена | слични

Екс-шефот на БЈБ Љупчо Тодоровски - Радникот вмешан во „Монструм“. Обвинетиот Хаки Азари тврди Радникот му го пишувал исказот. Тој на целодневното сведочење ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Има ли подобар доказ дека со договорот со Грција е предадена сувереноста на државата. Грција го менува нашиот уставот и изготвува амандмани, а сега ги менува ...
сите 143 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 76 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 35 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 93 | | | веќе видена

Медиумите од Италија направија интересна споредба пред гостувањето на Јувентус кај Фросиноне, Кристијано Роналдо сам има речиси три пати поголема плата отколку ...
сите 214 | | | веќе видена

И медиумите во регионот пренесуваат за нападот на новинарската екипа на „Лидер“. Словенечка „Демокрација“ објавува текст со наслов „Скандал! Градоначалникот ...
сите 29 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бев малтретиран, тепан и не верував никому-сведочеше Азири, обвинет во Монструм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: