Граѓански собир пред Кривичен во пресрет на пресудата за Тенк


Протест пред барокната зграда на Кривичниот суд во Скопје во пресрет на денешното рочиште за случајот Тенк. Денеска треба да биде изречена пресуда за овој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот премиер Никола Груевски, во интервјуто во вестите во Сител, коментирајќи ја двегодишната затворска казна за Тенк изјави дека однапред знаел каква ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

И овој пат се потврди правилото - вестите брзо се шират, без разлика дали се добри или лоши“. Веста за пресудата на екс-премиерот Никола Груевски со експресна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“.„Да го сопреме ова лудло. Мораме да покажеме ...
сите 640 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 181 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 73 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 114 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 744 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓански собир пред Кривичен во пресрет на пресудата за Тенк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: