„Човекот амфибија“ презентираше техники на дишење, претстои неговиот нов подвиг


Голем интерес кај охриѓани предизвика предавањето на Јане Петков,„човекот амфибија“ кое во организација на Црвен крст Охрид се одржа вчера. Јане Петков на ...
| | веќе видена | слични

„Човекот-амфибија“, како што популарно го нарекуваат Бугаринот Јане Петков, вчера постави Гинисов рекорд откако врзан со синџири и во вреќа, исплива над 3 ...
| | веќе видена | слични

Јане Петков постави нов светски гинисов рекорд во водите на Охридското езеро .И покрај неговата специфична здравствена состојба со ниски вредности на ...
| | веќе видена | слични

Јане Петков од Петрич, Бугарија, познат како „човекот амфибија“ денеска во Охридското езеро постави нов светски рекорд во пливање врзан со ланци и во вреќа. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Јане Петков-бугарскиот пливач, денеска направи подвиг и постави нов Гинисов рекорд во пливање во вреќа .Со синџири врзани раце и нозе, бугарскиот пливач Јане ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Човекот амфибија“ презентираше техники на дишење, претстои неговиот нов подвиг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: