Одлучувањето по Бадентер ќе го доуништи Охрид

6 копии

Предлог-законот за остварување на јавниот интерес во културата од денеска е достапен на ЕНЕР (Единствен национален електронски регистaр на прописи на Република ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната 144-та редовна седница, ја разгледа и усвои Информацијата за формирање Работна група за презентација Република Северна Македонија на ITU ...
| | веќе видена | слични

Овој План е исклучително важен заради тоа што во една од препораките на УНЕСКО се бара да се прогласи мораториум на градби во Охридскиот регион до неговото ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. јули 2019 (ИНПРЕС) – Граѓанската еколошка асоцијација „Фронт 21/42“ во реакцијата по повод збиднувања поврзани со Охридскиот регион излезе со ...
| | веќе видена | слични

Сè до конечно излегување во јавноста на Закон за донирање вишок храна, можеме само да шпекулираме што Владата ќе избере или ќе остави од нашите предлози, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со цел да се спречат евентуални повторни манипулации со јавноста, со некакви одлуки што би изгледале како да се во насока на спроведување на препораките од ...
| | веќе видена | слични

Деновиве повторно се актуелизира темата „спроведување на препораките на УНЕСКО“, по 146-тата седница на Владата на која е одлучено да се повлече новиот Закон ...
| | веќе видена | слични

Двете општини на Охридското Езеро да прогласат мораториум на градежните активности до донесување на Планот за управување со природното и културно наследство, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 213 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 238 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлучувањето по Бадентер ќе го доуништи Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: