ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски покажа дека не е способен да организира миење на службено возило на МВР


2 копии

Додека ВМРО-ДПМНЕ е фокусирана на создавање на подобра иднина за сите граѓани на Република Македонија, министерот Оливер Спасовски, држи празни прес-конференции со кои на граѓаните им ја покажува сопствената неспособност за чување и одржување на државниот имот, велат од ВМРО-ДПМНЕ Невработеноста во Република Македонија, според Државниот завод за статистика за првото тромесечие од 2017 година изнесува најниски до сега 22.9%, што е резултат на квалитетните економски мерки кои ВМРО-ДПМНЕ ги презеде во последните 10 години со кои се отворија над 174.000 нови работни места, велат од ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение. ЗАПОСТАВЕН ДРЖАВЕН ИМОТ: ВМРО-ДПМНЕ бара „мерцедесот" да се продаде, СДСМ да не го чува во прав
| | веќе видена | слични

Оваа опседнатост на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски нема да им помогне на Ибраимовски, Шапуриќ и Марко да донесат нови инвестиции, како тоа што го правеше тимот на ВМРО-ДПМНЕ кој донесе стотици инвеститори.Оваа опседнатост на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски нема да помогне да падне невработеноста, како во време на ВМРО-ДПМНЕ кога таа од речиси 39% падна на 22.9%.Оваа опседнатост на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски нема да отвори нови работни места, како што ВМРО-ДПМНЕ успеа да отвори околу 170.000 нови работни места.Оваа опседнатост на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски нема да донесе подобрување на инфраструктурата, како што ВМРО-ДПМНЕ успеа да отпочне и приведе кон крај градба на три автопати и десетици делници, регионални и локални патишта.Оваа опседнатост на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски нема да донесе ниту нови болници, ниту нови училишта, ниту нови градинки, ниту нови водоводи.Оваа опседнатост на СДС само може да доведе таа да стане патолошка.Граѓаните очекуваат СДС да се ослободат од ...
| | веќе видена | слични
19 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. „Единствени” е слоганот со кој се одбележа роденденот во Музејот на ВМРО.
| | веќе видена | слични

СДСМ во пишано соопштение наведува дека 11. години власт на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат запаметени единствено како години на криминал, корупција, сиромаштија и масовно иселување на работоспособното население надвор од државата.- ВМРО-ДПМНЕ за скоро 11 години владеење имаа неброени шанси да направат нешто добро за граѓаните и државата. Но наместо тоа, Груевски и соработниците беа единстевните кои правеа се да ја осиромашат, изолираат и уназадат државата, додека во меѓувреме криминално се богатеа - велат од СДСМ.Затоа, као што наведуваат од СДСМ во соопштението, потребно е чесните членови, пратеници и активисти на ВМРО-ДПМНЕ да се приклучат кон демократизацијата и да започнат внтарепартиски реформски процеси и да се оградат од ретроградните, насилните и антидржавнички политики на Никола Груевски. - Тоа е добро и за државата, за демократијата но и за самото ВМРО-ДПМНЕ кое треба да биде конструктивна опозиција која активно ќе учествува во реформските процеси кои носат добро за сите - велат од СДСМ.Граѓаните, како што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени" вечерва во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО. ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени" вечерва во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски обраќајќи се пред присутните членови и активисти на партијата, пратеници и поранешни функционери од претходната владеачка гарнитура истакна партијата била и ќе биде единствениот браник за заштита на државноста на Република Македонија. Рече дека ВМРО-ДПМНЕ моментално е во опозиција и оти тоа е вештачки направено за да се донесе на власт партија која ќе спроведе интересите на други центри на моќ. - Како партија сме единствени кога се поставува државниот пред личниот и партиски интерес. Единствени во непоколебливоста, истрајноста и борбата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секогаш елегантна и средена – сопругата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, Боркица, и вечерва блесна. На прославата по повод роденденот на ВМРО-ДПМНЕ, Боркица уште еднаш покажа декае дама со стил погоден во секоја прилика. Таа го пратеше својот сопруг додека беше премиер на Македонија. Секогаш облечена според протокол. Слободно може да се каже дека Боркица досега е најдобро облечената и најсредената сопруга на македонски премиер. Останатите можат само да учат од неа.
| | веќе видена | слични

Нашата битка за Македонија допрва почнува, допрва сме И потребни на државата и на нашиот народ, порача во своето обраќање лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Посочи дека ако се анализираат овие 27 години, ВМРО-ДПМНЕ никогаш не била победена на из 124 години од првобитната организација, 27 години ВМРО-ДПМНЕ. Под слоганот „ Единствени„ во присуство на партискиот и државен врв, делегати од општинските организации и ветерани, ВМРО-ДПМНЕ ја одбележа 27-годишнината од своето постоење. Нашата битка за Македонија допрва почнува, допрва сме И потребни на државата и на нашиот народ, порача во своето обраќање лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Посочи дека ако се анализираат овие 27 години, ВМРО-ДПМНЕ никогаш не била победена на избори, или без правење класичен фалисфикат на изборите или со помош на надворешен фактор. -За време на кампањата за изборите во декември народот дури и се чини како да не поверува во сериозноста на она што го говоревме и причината зашто баравме 63 пратеници. А и потоа некои од кога ...
| | веќе видена | слични

Високи функционери на ВМРО ДПМНЕ, поранешни министри, доктори, новинари присуствуваа на 27-от роденден на најголемата опозициска партија. Поздравните говори беа посветени на нивниот слоган „Единствени“, а лидерот на партијата Никола Груевски беше спектакуларно најавен. Во својот говор се осврна на проектите започнати од неговата влада, но и упати бројни критики кон актуелната владејачка гарнитура. Тој го обвини СДСМ дека се обидува да ги контролира судството и медиумите, но и најави повторно враќање на власт. „Пробат да го ослабнат ВМРО-ДПМНЕ особено во пресрет на локалните избори и партиски да завладеат со судството и медиумите Сето ова за кога ќе дојде време за реализација на она што го превзеле како обврска, ВМРО-ДПМНЕ да е слаба и поделена. Судството да ги гони нејзините челници, а медиумите да играат како што СДСМ ќе им свири.“ - изјави Никола Груевски. Груевски истакна дека партијата ќе претрпи внатрешно реструктуирање и освежување. Тој и претходно најави дека високите функционери во партијата ќе ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ за скоро 11 години владеење имаа неброени шанси да направат нешто добро за граѓаните и државата. Но наместо тоа, Груевски и соработниците беа единстевните кои правеа се да ја осиромашат, изолираат и уназадат државата, додека во меѓувреме криминално се богатеа, велат од СДСМ. Затоа, као што наведуваат од СДСМ во соопштението, потребно е чесните членови, пратеници и активисти на ВМРО-ДПМНЕ да се приклучат кон демократизацијата и да започнат внтарепартиски реформски процеси и да се оградат од ретроградните, насилните и антидржавнички политики на Никола Груевски.  - Тоа е добро и за државата, за демократијата но и за самото ВМРО-ДПМНЕ кое треба да биде конструктивна опозиција која активно ќе учествува во реформските процеси кои носат добро за сите, велат од СДСМ. Граѓаните, како што посочуваат од СДСМ, навистина ќе ја увидат разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. - СДСМ преку новата Влада што ја предводи ќе ги врати правдата, економскиот напредок и животот и ќе ги отвори евро-атлантските перспективи, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски обраќајќи се пред присутните членови и активисти на партијата, пратеници и поранешни функционери од претходната владеачка гарнитура истакна партијата била и ќе биде единствениот браник за заштита на државноста на Република Македонија. Рече дека ВМРО-ДПМНЕ моментално е во опозиција и оти тоа е вештачки направено за да се донесе на власт партија која ќе спроведе интересите на други центри на моќ. - Како партија сме единствени кога се поставува државниот пред личниот и партиски интерес. Единствени во непоколебливоста, истрајноста и борбата  за стратешките интереси на државата и нацијата. Единствени кои независно, автономно, суверено ги носиме нашите одлуки за клучните прашања за Македонија. Единствени кои се спротивставија кога сите се плашеа. Единствени во многу одлуки кои не прават посилни и повредни и заради кои народот на слободни избори не бираше и гласаше, рече Груевски. Народот, како што истакна, застана зад ВМРО-ДПМНЕ кога му беше најтешко и кога организирано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 173 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 211 | | | веќе видена

Продолжување на преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за судбината на СЈО и истовремени разговори со пратениците во потрагата по двотретинско мнозинство, најави денеска ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски покажа дека не е способен да организира миење на службено возило на МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: