(Видео) Фондот за иновации додели грантови од 2,5 милиони евра


5 копии
3 копии

Со 2,5 милиони евра, од кои милион евра како грантови обезбедени од Светска банка преку повик на Фондот за иновации и технолошки развој, во наредните две ...
| | веќе видена | слични

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) минатиот месец објави нов повик од 1 милион евра за финансиска поддршка на новоосновани „стартап“ и „спиноф“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Промоција на добитници и потпишување договори за доделување кофинансирани грантови за технолошка екстензија од првиот јавен повик на Фондот за иновации и ...
| | веќе видена | слични

Потпишан беше меморандум за соработка за заедничка медиумска кампања за промовирање на стручните занимања и можности на стручното образование. Преку промена  и ...
| | веќе видена | слични

Во Владата денес е потпишан Меморандум за соработка за заедничка медиумска кампања за промоција на стручните занимања и стручното образование, чија главна цел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска со почеток во 10:15 часот, во Свечената сала на Владата ќе се одржи свеченост за потпишување на „Меморандум за соработка за заедничка медиумска кампања ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Улогата што бизнисите, институциите и социјалните претпријатија можат да ја имаат во трансформацијата на стариот економски систем е тема во фокус на новиот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 389 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 191 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 240 | | | веќе видена

Претходно беше објавено дека сите министри од екстремно десничарската Слободарска партија поднесуваат оставка поради корупцискиот скандал што ја потресе ...
сите 159 | | | веќе видена

Кралицата на поп-музиката, Мадона, настапи на Евровизија како специјален гостин, а по нејзиниот настап следеа лавина коментари по Твитер и социјалните мрежи ...
сите 81 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 61 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Фондот за иновации додели грантови од 2,5 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: