Фондот за иновации и технолошки развој објави јавен повик за избор на стручни лица


8 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) објави јавен повик за избор на стручни лица за оценување предлог-проекти во рамки на Столб 3 од Планот за ...
| | веќе видена | слични

Фондот за иновации и технолошки развој на 24 април објави Јавен повик за поднесување на предлог проекти за финансиска поддршка. Целта на проектот е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски, ги промовираа јавните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државата со 3,4 милиони евра ќе помага формирање акцелератори каде младите ќе отвораат сопствени бизниси, и ќе поттикнува технолошка експанзија на мали и ...
| | веќе видена | слични

Со грант од 3,4 милиони евра Владата ќе поттикнува отворање на нови старт ап компании, како и обнова на технологијата на постоечките компании за да бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 397 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 345 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 253 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 202 | | | веќе видена

Со предлог Буџетот за 2019 година, изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедуваме повеќе пари за граѓаните, социјална праведност, поголеми плати, поголем ...
сите 249 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена

Власта едно говореше пред изборите и сосема друго после изборите, напиша Христијан Мицкоски на неговиот Фејсбук профил по денешната панел дискусија на УМС која ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фондот за иновации и технолошки развој објави јавен повик за избор на стручни лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: