Фондот за иновации и технолошки развој објави јавен повик за избор на стручни лица


8 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) објави јавен повик за избор на стручни лица за оценување предлог-проекти во рамки на Столб 3 од Планот за ...
| | веќе видена | слични

Фондот за иновации и технолошки развој на 24 април објави Јавен повик за поднесување на предлог проекти за финансиска поддршка. Целта на проектот е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски, ги промовираа јавните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државата со 3,4 милиони евра ќе помага формирање акцелератори каде младите ќе отвораат сопствени бизниси, и ќе поттикнува технолошка експанзија на мали и ...
| | веќе видена | слични

Со грант од 3,4 милиони евра Владата ќе поттикнува отворање на нови старт ап компании, како и обнова на технологијата на постоечките компании за да бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.-Посакувам Силјановска да ...
сите 233 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска Давкова на претседателската дебатата на Алсат телевизија истакна дека според Преспанскиот договор ќе треба да избришеме од ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фондот за иновации и технолошки развој објави јавен повик за избор на стручни лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: