Македокс со две работилници ова лето!


3 копии

Со прикажување на краткометражниот филм „Вај - Фај плаза Куба“ на режисерот Адријан Келтенборн во чешко, кубанска и шпанска копродукција и на долгометражниот ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Реалноста режира, ние правиме филмови“, ќе се оддржи деветтото издние на Фестивалот на креативен документарен филм Македокс. Македокс 9 официјално ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Фестивалот на креативен документарен филм МакеДокс по деветти пат ќе се одржува од 16-ти до 23 август во Куршумли ан, на платото пред Музејот на Македонија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 206 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 254 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 183 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македокс со две работилници ова лето!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: