„Куќата што ја изгради Џек“, најновото филмско остварување на Ларс фон Трир кое ја подели публиката на последното издание на Канскиот филмски фестивал, конечно ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонскиот независен филм „Јавачи на коњи” ја доби наградата за најдобар филм на филмскиот фестивал „Yala International Film festival” во Непал. „Јавачи на ...
сите 2 | | | веќе видена

Дечко во доцните дваесети години кој се разведува, се обидува да направи голема забава за разводот, обидувајќи се да се врати во живот. Режија: Хју Вилијам ...
| | веќе видена

Крими филм базиран според вистинска приказна за група на криминалци кои го извече најголемиот грабеж на накит во Лондон. Нивниот успех набрзо се претвора во ...
сите 3 | | | веќе видена

К омедијата „Шпионот што ме откачи“ со Мила Кунис и Кејт Мекинон во главните улоги и филмот „Танцувачка терапија“ со Имелда Стонтон од утре (четврток, 9 ...
сите 6 | | | веќе видена

Од 6 – 10 јуни во Кинотека на Македонија ќе се одржи летното издание на фестивалот Скопје Синема Сити. Оваа година ССС влезе во својата четврта година откако ...
сите 25 | | | веќе видена

12 април, Скопје – Со големо задоволство го најавувамe стартот на годинешниот Скопје филм фестивал, кој го подготви своето 21. издание, заедно со сите ...
сите 104 | | | веќе видена

Во модерниот хорор и трилер „Тивко место“, четворочленото семејство мора да води живот во апсолутна тишина, откако нивниот опстанок ќе го загрозат мистериозни ...
сите 6 | | | веќе видена

next