Еве што пишуваат грчките медиуми за посетата на Чавушоглу на Македонија


Грчките медиуми пишуваа за вчерашната посета на турскиот шеф на дипломатијата, Мевљут Чавушоглу на Скопје наведувајќи дека е прв министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи на Република Турција, Мевлут Чавушоглу, вчера оствари работна посета на Македонија. Чавушоглу се сретна со претседателот Ѓорге ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Измислениот проблем со името не треба да е пречка за влез на Република Македонија во во НАТО, изјави денеска шефот на турската дипломатија, Мевљут Чавошуглу по ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров и пратеникот Мухамед Зекири, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mинистерот за надворешни работи на Турција, Мевљут Чавушоглу, покрај средбата со лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски и претседателот на Македонија Ѓорге ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедничка определеност за продлабочување на традиционалните пријателски односи помеѓу Република Македонија и Република Турција, како и турска поддршка за ЕУ и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов и турскиот министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу на денешната средба во Скопје разговарале за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромните суми кои пратениците ги добиваат за патни трошоци, најавата за воведување евтина струја преку ден и разрешувањето на јавниот обвинител Марко ...
сите 555 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 156 | | | веќе видена

Познатиот аналитичар Марко Лангроек ја објави на Твитер траекторијата на ракетата која што Северна Кореја би можела да ја лансира кон американскиот остров на ...
сите 167 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио.Веста е ...
сите 252 | | | веќе видена

Американскиот Сенат скоро едногласно гласаше за законот за дополнителни санкции врз Русија и покрај противењето на Белата куќа. Законот е испратен на потпис ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве што пишуваат грчките медиуми за посетата на Чавушоглу на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: