Поранешниот директор на ФБИ жестоко го нападна Трамп: Тој е опасен човек, морално неспособен за да биде претседател


Познато е дека поранешниот прв човек на ФБИ, Џејмс Коми не е во добри односи со американскиот претседател Доналд Трамп. Коми деновиве повторно го нападна ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот директор на ФБИ го објаснува ова во неговата книга, која треба да биде објавена утре Поранешниот директор на Федералното истражно биро (ФБИ) Џејмс ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Поранешниот шеф на ФБИ Џејмс Коми рече дека Доналд Трамп е „морално неподобен да биде претседател“ и човек кој ги третира жените како „парче месо“. Коми го ...
| | веќе видена | слични

Доналд Трамп е „морално неспособна“ личност да биде американски претседател, тврди поранешниот директот на Федералното биро за истраги (FBI), Џејмс Коми, кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако претседателот Доналд Трамп се обиде да го отпушти специјалниот советник Роберт Милер, тоа би значело сериозен напад врз владеењето на правото, предупреди ...
| | веќе видена | слични

Трамп на мета. Поранешниот директор на ФБИ со низа обвинувања. Доналд Трамп е „морално неподобен“ да биде претседател на Соединетите држави, изјави поранешниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Зошто се разликуваат позициите на премиерот Заев за „Монструм“ пред да седне во владејачката фотелја заедно со Ахмети и денес? Контрадикторните изјави на ...
сите 204 | | | веќе видена

На социјалните мрежи голем интерес предизвика забавата со зурли и тапани на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица. Најголемиот број коментари ...
сите 182 | | | веќе видена

Дали омразата кон жените била мотив на напаѓачот со комбе? На тоа упатува не само изборот на жртвите, туку и неговите изјави на социјалните мрежи пред да го ...
сите 88 | | | веќе видена

Охридските еколози од Грашница се против изградба на регионална депонија во Дебрца или на било која друга локација. Нивниот предлог е да се продолжи со веќе ...
сите 53 | | | веќе видена

„Со чочек и сечење на црвена лента свечено беше пуштено во употреба новото триаголниче", пишува на фејсбук страната „Штипски Актуелности", а се работи за ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот директор на ФБИ жестоко го нападна Трамп: Тој е опасен човек, морално неспособен за да биде претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: