Ударна вест: Трамп потврди за пресметката на САД и Русија во Сирија: Имаше конфликт и имало многу погинати!


"Имавме многу, многу сериозна борба во Сирија, тоа е многу тажно, многу луѓе загинале во таа борба" "Многу луѓе се убиени во неодамнешниот конфликт на руска и ...
| | веќе видена | слични

САД се обидуваат да ја предвидат судбината на „паметните“ стелт ракети кои не детонираа при нападот во Сирија, а се земени од руската војска на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за одбрана на Русија ги претстави деловите од проектилите кои што, како што велат, биле лансирани кон Сирија од страна на армиите на САД, Велика ...
| | веќе видена | слични

Министерството за одбрана на Русија покажа делови од проектилите кои во Сирија, како што велат ги лансирала коалицијата предводена од САД. Остатоци од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Руски експерти открија траги од удари на 22 ракети на САД и сојузниците врз објекти во Сирија на 14 април, од вкупно 105-те испукани од американските воени ...
| | веќе видена | слични

Крстосувачки ракети од типот „Тomahawk“ и авионските ракети кои за време на сојузничкиот напад врз Сирија не ги достигнале своите цели се пренесени во Москва, ...
| | веќе видена | слични

Како што пренесуваат руските медиуми, сириските војници ги собрале и ги испратиле остатоците од американските „Томахавк“ ракети на испитување. Руската новинска ...
| | веќе видена | слични

Началникот на оперативната команда на Генералштабот на руската армија, генералот-полковник Сергеј Рудској одржа прес-конференција на која што прикажа бројни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 410 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ударна вест: Трамп потврди за пресметката на САД и Русија во Сирија: Имаше конфликт и имало многу погинати!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: