Немаме решение за опсегот и името за меѓународна употреба


2 копии
6 копии
2 копии
3 копии

Кое ќе биде новото име за меѓународна употреба и опсегот на употребата се двете прашања за кои сѐ уште има разлики во преговорите меѓу Македонија и Грција за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со новинарите изјави дека на Македонија потребен и е референдум за името и најверојатно ќе го има, но не се знае точно ...
| | веќе видена | слични

Постои напредок во преговорите за решавање на спорот што соседна Грција го има со нашето уставно име. Премиерот Заев на денешниот брифинг со новинарите на кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Договорот од Преспа е добар и за двете страни, па дури и политичари од партиите кои јавно се против признаваат дека не можеше да се постигне нешто подобро, ...
сите 124 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Граѓаните на Македонија имаат историска шанса да ја определат натамошната иднина на државата и верувам дека ќе ја искористат со тоа што позитивно ќе се ...
сите 119 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако правите колач со сода бикарбона, важно е да го знаете ова. Во колачот никако не ставајте многу сода, затоа што тогаш ќе има темна боја и непријатен мирис. ...
сите 140 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Немаме решение за опсегот и името за меѓународна употреба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: