ДОЛГО ЧЕКАШЕ, НО ДОБИ БЛИЗНАЦИ: Џорџ Клуни татко по првпат, неговиот син го носи најмакедонското име (ФОТО)

Холивудскиот актер стана татко на 56 години Американскиот актер Џорџ Клуни (56) стана татко за првпат, откако неговата сопруга Амал
| | веќе видена | слични

Иако децата се стари само една недела, Клуни веќе решил максимално да ги заштити, во 15. милиони долари вредната вила во Сонинг, Англија. Холивудскиот актер Џорџ Клуни (56) пред шест дена станал татко. Неговата сопруга Амал (39) на свет ги донела близнаците Ела и Александар. Иако децата се стари само една недела, Клуни веќе решил максимално да ги заштити, во 15 милиони долари вредната вила во Сонинг, Англија, каде што двојката одлучила да ги одгледува своите деца. Клуни изнајмил по еден телохранител за двете деца кои цело време ќе бидат покрај нив, дури и кога бебињата спијат, а ќе ги следат каде и да одат. „Татковството на Џорџ му дојде по долго време, па не сака да ризикува ништо лошо да се случи. Телохранителите се само почеток“ – рекол извор кој додал дека обезбедувањето ќе го чини над 318.000 долари годишно. Клуни исто така работел на обезбедувањето на новиот безбедносен систем со висока технологија кој ќе биде инсталиран во нивниот нов дом и ќе чини речиси 130.000 долари. Така што целиот имот на ...
| | веќе видена | слични

Џорџ Клуни потрошил околу половина милион долари на нови мерки за обезбедување. Откако Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал пред неколку дена станале родители на близнаци, момче и девојче, актерот одлучил семејната куќа во Велика Британија да ја претвори во вистинска тврдина. Клуни не жалел пари за да ги заштити своите деца и за дополнителното обезбедување ќе плаќа околу 320.000 долари годишно. По пораѓањето, на сила стапил новиот безбедносен план во домот на семејството Клун - децата ќе имаат телохранител кој ќе биде покрај нив во секој момент, дури и додека спијат, додека друг телохранител ќе стражари пред детската соба. Тоа не е се, актерот платил и уште 130.000 долари за врвен безбедносен систем - дворот пред вилата на Клуни сега е покриен со мрежа од ласери, со најмодерен сензор за движење. Како што наведуваат американските таблоиди, ова е само дел од заштитните мерки кои претходно ги преземал новопечениот татко, и се очекуваат и нови унапредувања на обезбедувањето, пренесува Telegraf.rs . Но, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Тинејџерот од Мичиган, Џонатан Кроу пред два месеци го загуби својот татко.Пред некој ден Џонатан наполни 16 години и најголемото роденденско изненадување стигна токму од неговиот починат татко.Џонатан бил вљубеник во музиката, па татко му решил да му подготви гитара, како изненадување за 16-от роденден.– Дента го земав брат ми од училиште и му ставив превез преку очите. Отидовме во музичкиот центар каде го доби изненадувањето со порака: „Среќен роденден пријателу. Твојот татко е многу горд на тебе, напиша сестра на Џонатан, Чендлер на Фејсбук, објавувајќи ја приказната.
| | веќе видена | слични
2 копии

Џорџ Клуни нема намера да ја ризикува безбедноста на близнаците Александар и Дојди кои неговата сопруга Амал ги роди овој месец. Новороденчињата веќе имаат лична стража, која нивните родители ќе ги чини 318 000 долари годишно, откри Daily Star. Телохранителите ќе бдеат над близнаците деноноќно во зградата на познатото семејство во Лондон. “Џорџ чекаше многу долго време за да стане татко и сега не сака да презема никакви ризици за здравјето или животот на своите деца. Дадилката и телохранителите се само почеток. Двајцата со Амал ќе бдеат сериозно над бебиња “, откри извор за медиумот. За некои, одлуките на актерот може да изгледаат претерани, но неодамна неговата партнерка која е адвокат за човекови права, беше предмет на терористички закани. Во февруари Џорџ сподели во интервју за списанието Paris Match дека по раѓањето на бебињата таа ќе биде далеку повнимателна кон својата работа, како и самиот тој. “Решивме да бидеме одговорни, за да ја избегнеме непотребната опасност. Јас нема да патувам повеќе до ...
| | веќе видена | слични

Изминатава недела целиот свет пишуваше дека Џорџ и Амал Клуни добија близнаци, Ела и Александар. - Ела, Александар и Амал се здрави, среќни и добри. Џорџ е под седативи и би требало да се опорави за неколку денови, стоеше во соопштението кое го објави претставникот на Џорџ за медиумите. Некои се уште не веруваат дека холивудскиот заводник конечно стана татко, со оглед на неговите долгогодишни афери и флертови поради кои полудуваа многу познати убавици. По разводот од Талија Балзам, пред повеќе од 20 години, тој повеќе не сакаше да влезе во брачните води, а децата воопшто не му беа во план. Сепак, пред четири години, во неговиот живот се појави правничката и активистка Амал Аламудин, па тој наеднаш го промени тоа мислење. Таа со својата убавина и памет, успеа да го освои Џорџ, а по само две години, успеа да го понесе до олтар и да се венчаат. Заедно уживаа во бракот, а набрзо сфатија дека е време да го прошират семејството, па во февруари објавија дека чекаат близнаци. Ниту еден од нив двајца, не сакаше да ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на Џорџ Клуни, Амал на свет ги донесе близнавите Ела и Александар.Веста во медиумите ја објави нивниот портпаротл, кој додаде интересна анегдота:„Џорџ е на седативи и треба да биде добар за неколку дена да се надеваме“.Инаку близнаците на славната двојка ги добија имињата Александар и Ела Клуни.
| | веќе видена | слични
3 копии

Адвокатката Амал и познатиот холивудски заводник Џор Клуни станаа родители на Александар и на Ела, а портпаролот на познатата двојка ја извести јавноста дека сите се чувствуваат добро по породување, освен гордиот татко. -Ела, Александар и Амал се здрави, среќни и добро се чувствуваат. Џорџ е под седатив и би требало да се поврати за неколку дена- пишува во соопштението, кое насмеа многумина.
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерот Џорџ Клуни пред два дена стана татко. Неговата сопруга Амал на свет ги донесе момчето Александар и девојчето Ела. Оваа вест посебно го израдува родителите на актерот, Ник и Нина Клуни, кои своите внуци ги запознаа по пат на Скајп само два часа по породувањето. – Прекрасни се, Нина се колне дека Александар има нос на Џорџ. Имаат темна коса и изледаат прекрасно. Ги сакам нивните имиња, рече гордиот дедо. – Амал е супер жена, едноставно е неверојатна, додаде Ник и призна дека ниту тој ниту неговата сопруга не мислеле дека синот конечно ќе се „смири“ се додека не ја сретнал Амал. Многу американски ѕвезди му честитаа на актерот за новиот членови во семејството.
| | веќе видена | слични

Оваа вест посебно ги израдува родителите на актерот, Ник и Нина Клуни, кои своите внуци ги запознаа по пат на Скајп само два часа по породувањето. – Прекрасни се, Нина се колне дека Александар има нос на Џорџ. Имаат темна коса и изледаат прекрасно. Ги сакам нивните имиња, рече гордиот дедо. – Амал е супер жена, едноставно е неверојатна, додаде Ник и призна дека ниту тој ниту неговата сопруга не мислеле дека синот конечно ќе се „смири“ се додека не ја сретнал Амал. Многу американски ѕвезди му честитаа на актерот за новите членови во семејството.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 240 | | | веќе видена

Имавме состанок со лидери и претставници на политичките партии кои се дел од коалицијата „За подобра Македонија“, која ја предводи ВМРО-ДПМНЕ. Разговаравме ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОЛГО ЧЕКАШЕ, НО ДОБИ БЛИЗНАЦИ: Џорџ Клуни татко по првпат, неговиот син го носи најмакедонското име (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: