Топлотен бран ги замени дождовите во Јапонија, 6 лица починаа

2 копии
2 копии

Електротехничкиот факултет во Љубљана дизајнираа уред што овозможува спречување на топлотен удар кај децата и животните, доколку во летниот период се најдат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
2 копии

Јапонија претрпе нова катастрофа. Најмалку 14 лица починаа во Јапонија, а илјадници од нив завршија во болница, известија јапонските медиуми. Во понеделникот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 318 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 98 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 96 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топлотен бран ги замени дождовите во Јапонија, 6 лица починаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: