Диви депонии, извори на болести во центарот на градот

2 копии

Подготвени за ефикасна соработка што ќе придонесе за размена на искуства и идеи, директорот на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје, Абдусамед Шабани и ректорот на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ЈП „Комунална хигиена"-Скопје, Абдусамед Шабани и ректорот на Меѓународниот балкански универзитет, Мехмет Дурсун Ердем, денеска потпишаа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Расфрлано ѓубре, кеси, кабаст отпад покрај контејнерите. Оваа непријатна глетка е честа појава во урбаните градски средини. На социјалните мрежи може да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Непознати лица во јануари и февруари запалиле вкупно 40 контејнери на ЈП „Комунална хигиена“ - Скопје. Од Јавното претрпријатие велат дека контејнерите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на изминатите два месеца опожарени и целосно уништени биле вкупно 40 контејнери, наменети за собирање на комунален отпад. Покрај финансиската штета ...
| | веќе видена | слични

Во месеците јануари и февруари 2019, од страна на непознати лица се опожарени вкупно 40 контејнери на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје. Вкупно 40 контејнери ...
| | веќе видена | слични

Од Општина Аеродром ги поканувааат во сабота (16.3.2019) од 12 часот во паркчето кај споменикот „Јане Сандански“, сите жителите на тамошната територија да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 170 | | | веќе видена

Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена

Советот за стабилизација и асоцијација денеска во Брисел на петнаесеттиот состанок помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унија ги поздрави ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Диви депонии, извори на болести во центарот на градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: