Апел до Скопјани да не го фрлаат градежниот отпад во контејнерите

Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ Скопје, денеска преку соопштение апелира до граѓаните да не го одлагаат градежниот отпад во контејнерите. – Во текот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамките на координираните активности со Инспекторатот на Градот Скопје, екипите на ЈП „Комунална хигиена"-Скопје во текот на вчерашниот ден започнаа акција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еко-патролата на ЈП „Комунална хигиена“ - Скопје продолжува со едукативните активности на терен, со цел информирање на граѓаните како правилно и совесно да ...
| | веќе видена | слични

По наредба на овластен инспектор за животна средина од град Скопје, комуналните служби расчистија голема количина на отпад што се наоѓа во двор на приватен ...
| | веќе видена | слични

Екипите на ЈП Комунална хигиена, задолжени за собирање на отпадот од контејнерите, секојдневно се сведоци на непримерното однесување на скопјани. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот весник „24 часа“ најавува дека Бугарија ќе го тргне ветото за Македонија во текот на следната недела, откако ќе добие гаранција дека во секое време ...
сите 389 | | | веќе видена

Вкупната бројка ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 67311, бројката на оздравени пациенти е 42872, на починати е 1901, а ...
сите 556 | | | веќе видена

Под влијание на циклонска активност од Медитеранот, утре навечер и во текот на ноќта кон понеделник, ќе има услови за поинтензивни врнежи од дожд, додека на ...
сите 211 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апел до Скопјани да не го фрлаат градежниот отпад во контејнерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: