Димовски: Што добија граѓаните за 535 милиони евра долг во овие две години ?


2 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски од собраниската говорница денеска истакна дека во овие две години мерено во апсолутни бројки долгот на Република ...
| | веќе видена | слични

Владата на Зоран Заев на големо се фали како гради патишта, гасовод, градинки, училишта. Не престануваат фалбите како невработеноста се намалила, а животниот ...
| | веќе видена | слични

Патарините се „златната кокошка“ на Јавното претпријатие за државни патишта. Во последните 8 години приходите од патарини пораснале за 130%. Откако се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Наместо да воведе плаќање по системот на вињетки како што има во многу држави во Европа, со што ќе се заштеди време, пари, а и трошоци за изградба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да не се запира автопатот кога ќе биде готов, како би се изградила патарина, Владата реши сега да распише тендер за изградба и на патарината „Арбиново“ на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Пред неколку дена директорот на Јавното претпријатие за Државни Патишта Зоран Китанов придружуван од министерот за транспорт и врски Горан Сугарески гордо ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 10. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Владата распиша тендер вреден 15,3 милиони евра за изградба на три нови патарини „Арбиново“ на автопатот Кичево-Охрид и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, рече дека сака да изгради глобална коалиција против Иран за време на итните консултации на Блискиот Исток. Помпео ...
сите 188 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 73 | | | веќе видена

Соседот кој повика полиција поради гласна расправија во домот на Борис Џонсон, го брани своето однесување и вели дека секој би требало да го стори истото. ...
сите 101 | | | веќе видена

Албанската опозициска Демократска партија(ПД), реагираше по веста дека утре Изборниот колегиум ќе одлучува за уредбата на претседателот Илир Мета за одложување ...
сите 244 | | | веќе видена

За првпат ќе се реализира поврат на 15 отсто од платеното ДДВ кај секој граѓанин. Со оваа мерка на крајот од секоја година кај граѓаните ќе се вратат околу 50 ...
сите 209 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовски: Што добија граѓаните за 535 милиони евра долг во овие две години ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: