СПЕЦИЈАЛЕН ДИЗАЈН ЗА КЕЛН: Дибиров се пофали со новите патики (ФОТО)

Левото крило на Вардар ќе има што да покаже на натпреварите во Германија од завршницата од Лигата на шампионите Еден од најдобрите ракометари на Вардар, Тимур Дибиров, на фанјл-фор турнирот во Келн ќе настапи со патики кои се специјално дизајнирани за тие две средби. Од она што можеше да биде забележано на неговиот профил на Инстаграм, се работи за интересен дизајн, а на патиките го има амблемот на Вардар, бројот 31 со кој настапува Дибиров, како и уште неколку нијанси што се во боите на клубот. Ready to Final4
| | веќе видена | слични
7 копии

- Новите момци од РК Вардар дојдоа во Келн, немаа што да изгубат, а на крајот добија сè. Ова е описот на неверојатната завршница на Ф4 во Келн, кој го напиша главниот организатор, ЕХФ на својот Фејсбук профил. Погледнете го целиот „Фајнал Фор“ во 4 емотивни минути.
| | веќе видена | слични
2 копии

Со својата посветеност и стажот кој го има во редовите на новиот европски шампион, Тимур Дибиров е еден од најзаслужните за големиот успех на Вардар во Келн. По натпреварот тој потенцираше дека одамна прогнозирал европска титула, заедно со тие во СЕХА лигата, првенството и купот. – На почетокот на сезоната ваков епилог ни се гледаше многу далечен. Пред месец-два кажав дека одиме на четири трофеи, сите ми се смееја. Кога на ждрепката кажав дека ќе се вратиме со последниот авион, сите мислеа дека сум претерано самоуверен. Но, ако ме знаете добро, ќе знаете дека јас не зборувам на памет, а сега сум многу среќен поради титулата. Имавме верба во себе и она што го работевме цела сезона и најважно е што ги израдувавме навивачите, – истакна рускиот интернационалец во редовите на Вардар.
| | веќе видена | слични
2 копии

Никола Карабатиќ водеше ракометна војна со сите играчи на Вардар во текот на сите 60 минути и во најголем дел од случаите ја преземаше одговорноста во најважите моменти, но сепак неговото пожртвувано и ново одлично издание не беа доволни за покорување на храбрите срца на ракометарите на Вардар кои испишаа историја во Келн. Вардар во инфаркт завршница го победи ПСЖ со 24:23 благодарениe на златниот гол кој го постигна Чупиќ, но додека цела Франција на овој пораз гледа како голем неуспех за преплатените „светци“ кои не успеаја да ја освојат титулата, Карабатиќ се обиде да најде еден нелогичен изговор за поразот. Французинот со хрватско потекло потенцираше дека играчите на ПСЖ биле преморени на фајнал-фор турнирот, и тоа поради фактот што најголем дел од играчите во тимот играле во самата завршница на Светското ракометно првенство кое се одигра во месец јануари. – Можевме да играме многу подобро, секако дека сме многу разочарани за конечниот резултат. Сепак не треба да плукаме на тоа што го направивме. Ние ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдобриот ракометар во светот Французинот, Никола Карабатиќ, водеше ракометна војна со сите играчи на Вардар во финалето на Лигата на шампионите, но неговата пожртвуваност не беше доволни за покорување на храбрите срца на ракометарите на Вардар кои испишаа историја во Келн. Вардар во инфаркт завршница го победи ПСЖ со 24:23 благодарениe на златниот гол кој го постигна Иван Чупиќ, но додека цела Франција на овој пораз гледа како голем неуспех за преплатените „светци" , Карабатиќ успеа да најде изговор. Можевме да играме многу подобро, секако дека сме многу разочарани за конечниот резултат. Сепак не треба да плукаме на тоа што го направивме. Ние ја завршивме сезоната преморени, игравме до крајот на Светското првенство во јануари, имавме и тешки натпревари во домашниот шампионат. Пробавме да победиме и така, но не успеавме. Грешките кои ги правевме и нелогично загубените топки беа се почести во последните недели, а тоа е поради заморот. Овој пораз не го доведува во прашање проектот на ПСЖ, загубивме за само ...
| | веќе видена | слични

Француски ПСЖ вчера беше поразен од Вардар во големото финале во Лигата на Шампионите, а Французинот со хрватско потекло, Никола Карабатиќ најде нелогичен изговор за поразот. Вардар во последната секунда го победи ПСЖ со 24:23, но додека цела Франција на овој пораз гледа како голем неуспех за преплатените „светци“ кои не успеаја да ја освојат титулата, Карабатиќ се обиде да најде еден нелогичен изговор за поразот. – Можевме да играме многу подобро, секако дека сме многу разочарани за конечниот резултат. Сепак не треба да плукаме на тоа што го направивме. Ние ја завршивме сезоната преморени, игравме до крајот на Светското првенство во јануари, имавме и тешки натпревари во домашниот шампионат. Пробавме да победиме и така, но не успеавме. Грешките кои ги правевме и нелогично загубените топки беа се почести во последните недели, а тоа е поради заморот. Овој пораз не го доведува во прашање проектот на ПСЖ, загубивме за само еден гол. Мора да ги држиме главите високо кренати и да продолжиме понатаму, истакнал ...
| | веќе видена | слични

Вардар во последната секунда го победи ПСЖ со 24:23, но додека цела Франција на овој пораз гледа како голем неуспех за преплатените „светци“ кои не успеаја да ја освојат титулата, Карабатиќ се обиде да најде еден нелогичен изговор за поразот. – Можевме да играме многу подобро, секако дека сме многу разочарани за конечниот резултат. Сепак не треба да плукаме на тоа што го направивме. Ние ја завршивме сезоната преморени, игравме до крајот на Светското првенство во јануари, имавме и тешки натпревари во домашниот шампионат. Пробавме да победиме и така, но не успеавме. Грешките кои ги правевме и нелогично загубените топки беа се почести во последните недели, а тоа е поради заморот. Овој пораз не го доведува во прашање проектот на ПСЖ, загубивме за само еден гол. Мора да ги држиме главите високо кренати и да продолжиме понатаму, истакнал Карабатиќ за француските медиуми.
| | веќе видена | слични

Во интервјуто за Balkan-Handball.com Тимур Дибиров , изјави дека оваа победа му била сон, со самото тоа што знаел дека доаѓа за Скопје и ќе игра за Вардар. Вечерва ракометарите на Вардар станаа нови европски шампиони. Нашите ракометари во финалето во инфаркт завршница го совладаа ПСЖ со 24:23. Победничкиот гол го постигна Иван Чупиќ на само две секунди до крајот на мечот.
| | веќе видена | слични

Секој ракометар на Вардар има свој придонес во грандиозниот успех за постигнатото во Келн, Германија. Но не треба да се заборават пожртвуваните потези на Тимур Дибиров во последните десетина минути, кој придонесе за уште пожестока и одлучна игра да се стигне до титула. Дибиров прво спречи атрактивно акција на ПСЖ во 18. минута, кога пожртвувано летна кон топката, а втората акција во 24. минута кога на Парижаните им пресече топка и реализираше погодок за Вардар. Ги поставуваме двата клучни потези на Дибиров кои го турнаа ВАРДАР кон европската круна Крадење топка, и спречување атрактивен обид на ПСЖ за гол تم نشره بواسطة ‏‎ Спортисимо Македонисимо ‎‏ في 4 يونيو، 2017 Уште една клучна акција која ја спречи ДИБИРОВ, пресечена топка при резултат 21:21 во 54 минута. تم نشره بواسطة ‏‎ Спортисимо Македонисимо ‎‏ في 4 يونيو، 2017
| | веќе видена | слични

ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски, Игор Паневски Го немаше речиси никаде во полуфиналето. Но, тој е ракометар за најголемите мечеви. Тимур Диборов блесна во финалето и го „растури“ ПСЖ. Леташе во одбраната и во нападот, трчаше контри, стрелаше покрај Омејер. Беше најефикасен во финалето, но тој вели дека тимот успеал да ги победи индивидуалците. „Ова е денот што чекавме. Ова е за цела Македонија. Го дадовме максимумот, за фановите на Вардар, за цела Македонија. И многу сум среќен, што успеавме да ги израдуваме. Што се однесува до мечот, тоа беше еден неверојатно тежок дуел, како и секое финале. И се покажа дека тимот секогаш ги победува индивидуалците. Знаеме какви ракометари играат во ПСЖ, но ние бевме максимално мотивирани, знаевме што сакаме и на крајот успеавме да ја оствариме целта. Сакам да им честитам на момците, на стручниот штаб, на раководството, на навивачите, на сите на кои Вардар им е при срце. Сега може да уживаат во радоста и во еуфоријата“, изјави „летечкиот“ Тимур Дибиров, по освојувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 153 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ го прослави 34 роденден во Кина заедно сопругата Јелена Карлеуша и нивните две ќерки, Ника и Атина. Во 2008 година, кога Тошиќ ...
сите 209 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПЕЦИЈАЛЕН ДИЗАЈН ЗА КЕЛН: Дибиров се пофали со новите патики (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: