Катарина Радивојевиќ Зоне конечно ја признала романсата со оскаровецот Бенисио дел Торо


„Моето правило гласи сета своја интима да ја чувам за себе и тоа ќе биде така. Во прашање е голема љубов од моја страна, но јас во љубовта секогаш давам се од себе“ Истакнатата српска, драмска уметница Катарина Радивојевиќ прв пат јавно признала дека ја напуштила Србија и се отселила во САД поради љубовна романса со американската супер ѕвезда со порториканско потекло Бенисио дел Торо, а дека на врската ставила крај кога сфатила дека не може да го оствари својот сон за создавање нормално и здраво семејство, објавува Glorija.rs. Седум години откако во врвот на кариерата ја напуштила Србија и заминала во Америка, 38.годишната Катарина Радивојевиќ прв пат јавно открила дека тоа не го направила исклучиво поради желба да ги тестира своите квалитети во престолнината на српскиот филм, туку дека на патот кон непознатото тргнала поради големата романса со познатиот холивудски актер, 50.годишниот Дел Торо. Иако уште во 2011. година по театарските кулоари и на филмските сетови можеле да се слушнат гласини дека српската ...
| | веќе видена | слични

Катарина Мери Харли Френч е родена на 3 мај 1855 година, три месеци по смртта на нејзиниот татко. Нејзиното детство било изнемоштувачко поради лошото здравје на нејзината мајка која починала на нејзини 10 години со што Катарина практично останува сираче. Како би ја разбрале во целост големината на Катарина Мери Харли Френч прво треба да се запознаеме со нејзиното семејство и минато. Таа била едно од мноштвото деца на командантот на британската Кралска морнарица Џон Трејси Вилијам Френч и неговата сопруга Маргарет. Братот на Катарина е Федмаршалот Џон Дентон Пинкстон Френч [1852 – 1925] кој од страна на англискиот Крал Џорџ V во 1913 година бил назначен за командант на копнените сили на Обединетото Кралство, за во 1916 година да биде назначен за главен командант на сите вооружени сили на Англија а во време на војната за независност на Ирска во периодот 1919 – 1922 година да биде и именуван за вице Крал на Ирска во името на Британската круна. Титула Федмаршалот кралското семејство ретко доделувало во богатата ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот модел, Катарина Ивановска која неодамна се оствари во улогата на мајка секојдневно ужива во мајчинството. Но, денес Катарина има уште една причина за славење, а тоа е нејзиниот роденден. Таа наполни 29 години, а на социјалните мрежи сподели фотографија се пофали дека денес слави роденден.
| | веќе видена | слични

Манекенката Катарина Ивановска после породувањето конечно се врати на тренинзите и здравиот начин на живот. Таа неодмна објави фотографија од теретана и се пофали дека повторно почнала со вежбање. На последната фотографија Катарина во раката држи смоква, а еден коментар не доби одговор. Зошто толку ти е збрчкана раката?, гласеше коментарот, на кој Катарина не одговори ништо.
| | веќе видена | слични

Откако Катарина Радивојевиќ отворено призна дека во Америка не замина само поради работа, туку и поради љубов, јавноста за прв пат се запозна со нејзиниот приватен живот „преку барата“. Еден од деталите кој привлече внимание е дека убавата актерка за потребите на една претстава, морала да глуми лезбејка и да се бакнува со своја колешка. -Играв во една претстава во која ја добив главната улога. Тоа беше страшно тешко. Станува збор за една кубанска приказна во која две девојки се вљубуваат една во друга и се сретнуваат по 30 години. Требаше да се бакнуваме, што ни малку не ми беше пријатно. Никогаш не ми е пријатно да снимам со партнер, а уште понепријатно ми беше со жена, вели Катарина. Инаку, станува збор за Одалис Нанин, актерка и режисерка која се појавува во бројни серии, ТВ реклами, и повеќе од 30 театарски претстави во Њујорк и Лос Анџелес.
| | веќе видена | слични
2 копии

Седум години откако во врвот на кариерата ја напушти Србија и замина во Америка, 38-годишната Катарина Радивојевиќ прв пат јавно открива дека тоа го направила исклучиво поради голема романса со познатиот холивудски актер, 50-годишниот Дел Торо. Српската актерка Катарина Радивојевиќ (38) на публиката позната по улогата на Зоне во филмот „Зона Замфирова" и јавно призна дека се отселила во САД поради љубовна романса со холивудскиот актер Оскаровец Бенисио дел Торо (50) . Набргу на врската и ставила крај откако сфатила дека не може да го оствари својот сон за создавање нормално и здраво семејство. Taa за „Глорија" потврди дека Бенисио бил причината поради која ја напуштила Србија. "Во моментот кога одлучив да одам, веќе две години во Хрватска ја снимав серијата „Најдобри години". Ми беа отворени сите врати, добив понуди од цела поранешна Југославија, од Русија, од Бродвеј. Мојот живот во тој момент личеше на бајка, но наспроти тоа се прашував што понатака. Враќањето во Белград не ме задоволуваше и почнав да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српската актерка Катарина Радивојевиќ, на публиката позната по улогата на Зоне во филмот „Зона Замфирова“ прв пат јавно призна дека ја напуштила Србија и се отселила во САД поради љубовна романса со американската супер ѕвезда со порториканско потекло Бенисио дел Торо, а набргу на врската ставила крај кога сфатила дека не може да го оствари својот сон за создавање нормално и здраво семејство, објавува „Глорија.рс“. Седум години откако во врвот на кариерата ја напушти Србија и замина во Америка, 38-годишната Катарина Радивојевиќ прв пат јавно открива дека тоа го направила исклучиво поради голема романса со познатиот холивудски актер, 50-годишниот Дел Торо. Иако уште во 2011 година можеа да се чујат гласини по театарските кулоари и на филмските сетови дека српската убавица е во страствена врска со Порториканецот, зад кој стојат педесетина улоги во големи кинематографски остварувања, како што се „21 грам“ и „Син сити“, Катарина никогаш не говореше за својот приватен живот. Се до сега, кога за „Глорија“ потврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За љубовниот живот на Катарина Радивојевиќ, позната како Зоне Замфирова, малку се знае, бидејќи таа ја крие приватноста како змија нозете. Сепак, според податоците на српските медиуми, таа со години тајно била во врска со Бенисио Дел Торо. Актерката признава дека била заедно со 50-годишната ѕвезда, но вели не сака резервна љубов, не сака компромиси, сака вистинска љубов и среќно семејство, па така таа приказна се завршила. Катарина Радивојевиќ во моментов ја снима втората сезона на серијата "Убиецот на татко ми", чија премиера се очекува оваа есен.
| | веќе видена | слични

Истакнатата српска, драмска уметница Катарина Радивојевиќ прв пат јавно признала дека ја напуштила Србија и се отселила во САД поради љубовна романса со американската супер ѕвезда со порториканско потекло Бенисио дел Торо, а дека на врската ставила крај кога сфатила дека не може да го оствари својот сон за создавање нормално и здраво семејство, објавува „Глорија.рс“. Седум години откако во врвот на кариерата ја напушти Србија и замина во Америка, 38-годишната Катарина Радивојевиќ прв пат јавно открива дека тоа не го направила исклучиво поради желба да ги тестира своите квалитети во престолнината на српскиот филм, туку дека на патот кон непознатото тргнала поради голема романса со познатиот холивудски актер, 50-годишниот Дел Торо. Иако уште во 2011 година можеа да се чујат гласини по театарските кулоари и на филмските сетови дека српската убавица е во страствена врска со Порториканецот, зад кој стојат педесетина улоги во големи кинематографски остварувања, како што се „21 грам“ и „Син сити“, Катарина никогаш ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 239 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 209 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катарина Радивојевиќ Зоне конечно ја признала романсата со оскаровецот Бенисио дел Торо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: