Колку се блиску до судир САД и Иран?


Од американската воена морнарица потврдија дека уште еден воен брод пристигнува на Блискиот исток и ќе оперира во рамките на Петтата флота. Како што е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Морнарицата на САД објави дека уште еден нивни воен брод пристигнал во води на Блискиот Исток. Во соопштението на морнарицата се наведува дека американскиот ...
| | веќе видена | слични

Хосеин Карими, амбасадор на Исламска Република Иран – Скопје Овие денови од регионот на Персискиот Залив се слушаат многу жешки вести. Денеска (петок) наутро ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американската армија потврди во четвртокот дека Иран го соборил нејзиното беспилотно летало за надзор, но тврди дека тоа се случило додека летало во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија смета дека е интересен и продуктивен предлогот на Иран за земјите од Персискиот залив да потпишат пакт за ненапаѓање, изјави рускиот заменик-министер за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 156 | | | веќе видена

Светската виолинистка Ванеса Меј, која го отвори Охридско лето, упати видео порака за хуманост и против насилство врз животните. – Навистина ме растажува кога ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку се блиску до судир САД и Иран?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: