ЕУ го повика Иран да го почитува нуклеарниот договор


7 копии

Поранешната главна преговарачка на Косово во дијалогот со Србија, Едита Тахири вели дека Високата претставничка на Европската унија (ЕУ) Федерика Могерини до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 225 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ го повика Иран да го почитува нуклеарниот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: