Дејвид Бекам : Моите синови ќе кршат женски срца

Дејвид Бекам : Моите синови ќе кршат женски срца Дејвид Бекам, кој стекна светска слава не само на теренот, туку и надвор од него, е уведен дека неговите синови ќе го следат како пример во животот, но и во љубовта. Бекам неодамна рече дека е убеден оти неговите синови Бруклин (14) , Ромео (11) и Круз (8) ќе бидат вистински шармери и кога ќе пораснат ќе ги кршат женските срца со нивниот шарм . Бекам, кој не се воздржува од тоа да продефилира на модните писти, со неговата сопруга Викторија неодамна направија слика со своите деца. Бекамови ја направија сесијата по повод неделата на модата во Њујорк . Дејвид Бекам преку слика сака на светот да му покаже дека неговите деца се убави и оти исто така имаат убаво однесување. „Тие се однесуваат многу добро, имаат смисла за хумор и затоа мислам дека кога ќе пораснат, ќе имаат огромен успех кај дамите“, изјави Бекам, додавајќи дека и сопругата Викторија го дели неговото мислење.
| | веќе видена | слични

Поради лоши пресметки со времето, дизајнерката Викторија Бекам го откажа второто шоу од сестринската линија на колекцијата што ја претстави на модната недела во Њујорк. Причините за откажувањето од распоредот, е поради тоа што Бекам и нејзиниот тим не стигнале да ја доработат целата колекција, за која велат дека ќе им бидат потребни уште неколку недели за финализирање. -Не успеавме да стигнеме поради деталите од вечерните креации кои бараат поголема посветеност и време, изјавува Бекам. Инаку, Викторија не е единствената што се откажа од учеството на њујоршката модна недела, од презентација на колекција се откажа и Рејчел Зое поради приватни причини,а претставувањето на својата есен-зима колекција ја закажа за изложување во showroom во Париз во месец март.
| | веќе видена | слични

Иако роденденот на Викторија е дури за два месеци, Дејвид уште од сега се подготвува за на тој ден да биде се како што треба испланирано. „Ќе биде неверојатна журка. Дејвид планира да покани околу 100 луѓе и да и подготви некои спектакуларни музички изненадувања“, изјавил близок пријател на Дејвид. Брачната двојка Бекам е позната по тоа што еден на друг сакаат да си направат изненадување со скапи подароци, а со оглед на тоа дека Викторија за два месеца ќе наполни 40 години, веруваме дека ќе има забава за паметење.
| | веќе видена | слични
2 копии

Пензионираниот фудбалер Дејвид Бекам подготвува роденденската забава за неговата сопруга Викторија. Како што пренесуваат британските медиуми, нему не му е тешко да одвои дури 90 илјади долари, само за неговата поубава половина да биде задоволна со прославата. Иако роденденот на Викторија е дури за два месеци, Дејвид уште од сега се подготвува за на тој ден да биде се како што треба испланирано. „Ќе биде неверојатна журка. Дејвид планира да покани околу 100 луѓе и да и подготви некои спектакуларни музички изненадувања“, изјавил близок пријател на Дејвид. Брачната двојка Бекам е позната по тоа што еден на друг сакаат да си направат изненадување со скапи подароци, а со оглед на тоа дека Викторија за два месеца ќе наполни 40 години, веруваме дека ќе има забава за паметење.
| | веќе видена | слични

Пензионираниот англиски фудбалер Дејвид Бекам го замолил сопственикот на ПСЖ да му помогне и да го финансира проектот за неговиот клуб во американската МЛС лига. Дејвид Бекам минатата седмица објави дека ќе започне проект за основање на фудбалски клуб во Мајами кој треба да се приклучи во американската МЛС лига во 2016 година. До тогаш, некогашната ѕвезда на Јунајтед и Реал ќе работи на создавање на солиден играчки кадар, но за тоа му се потребни дополнителни финансиски средства, па одлучи помош да побара во француската престолнина. Познато е дека Дејвид Бекам се пензионираше во францускиот шампион ПСЖ каде што воспостави добри односи со сопственикот на клубот, Насер Ал-Келаифи. Според пишувањето на Le Parisien, поранешниот капитен на англиската репрезентација се надева дека катарскиот тајкун ќе го финансира неговиот проект, а помош очекува и од боливискиот бизнисмен Марсело Клауре и британскиот менаџер Сајмон Фулер кој ја „лансираше“ поп-групата Спајс Грлс во која што пееше сопругата на Дејвид, Викторија ...
| | веќе видена | слични

На Модната недела во Њујорк, Викторија Бекам ја откри нејзината нова модна колекција. Нејзиниот сопруг Дејвид Бекам беше таму со нивните деца, за да и дадат целосна поддршка. Синовите Бруклин, Ромео и Круз биле облечени во многу елегантни одела, додека ќерката, две годишната Харпер со бундата, била подеднакво елегантна. (Крај)
| | веќе видена | слични
4 копии

Викторија Бекам ја претстави новата колекција на Неделата на модата во Њујорк, а на ревијата дојде со својот сопруг, фудбалерот Дејвид Бекам и четирите деца. Викторија Бекам ја претстави новата колекција за есен 2014 година, а идеата со кои се водеше во своите креации е дека „не е се онака како што изгледа“. Колекцијата е црно-бело со нагласување на карнери и фалти. Таа објасни дека поради тоа мото, моделите од предната страна и се „поедноставни“, додека на грбот може да се види сосема нешто друго. Така нејзиниот капут изгледа „обично“, а на грбот ставила фалти или фустанот од предната страна делува едноставно, а кога моделот ќе се сврти се гледа само нејзиниот гол грб. Викторија Бекам истакна дека иако сакала да внесе промени во облеката која ја дизајнира, не сака да ги одбие редовните муштерии. - Сакав да ја задоволам својата креативност, но и да им го понудам на муштериите она што го сакаат, изјави таа. После ревијата, оваа модна креаторка најави дека сака да биде присутна на сцената на Њујорк, но ...
| | веќе видена | слични

Дејвид Бекам сака да основа фудбалски клуб во Мајами. Бекам се пензионираше минатото лето, а финансиска поддршка побарал од газдата на Парис Сен Жермен, клубот во која ја заврши играчката кариера. Бекам кратко играше за ПСЖ, но остана во одлични односи со неговиот сопственик шеикот Насер Ел Келаифи. -Сакам да создадам нов МЛС клуб, од ништо. Имаме сјајни партнери и многу сум возбуден поради тоа. Мајами е жив град, со полно страст. Знам дека е подготвен за фудбал и убеден сум дека ова повторно ќе биде успешен проект – изјави Бекам. Катарската компанија Катар спортс инвестментс од 2011 година во ПСЖ вложи околу 300 милиони евра. -Дејвид Бекам нас не замоли за помош, помош, потврдија од КСИ.
| | веќе видена | слични

Викторија ја претстави колекцијата есен/зима 2014-2015 во рамките на Њујоршката недела на модата, а во првите редови ревијата ја следеше нејзиното семејство. Дејвид Бекам кој ја држеше во рацете малата Харпер, додека до нив седеа Ромео, Круз и Бруклин.
| | веќе видена | слични

- Тие се згодни, забавни и пристојни и за тоа сум сигурен дека ќе бидат вистински хит меѓу жените - открил Дејвид Бекам и додал нему му е лесно да зборува за тоа, но кога би ја прашале Викторија (39), сигурен е дека не би дала таков одговор. Бекам откри дека неговиот најстар син, Бруклин, моментално мака мачи со фризурата, а дека сите негови деца, вклучувајќи го и двегодишниот Харпер, обожаваат фудбал.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 239 | | | веќе видена

Месец мај оваа година треба да биде малку потопол за разлика од изминатата година што значи дека може да очекуваме продори на топли воздушни бранови од ...
сите 196 | | | веќе видена

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Делчево. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за ...
сите 100 | | | веќе видена

На претседателските избори се работи за два концепта, од кои едниот ја носи земјава во рзвиениот свет и е гарант дека тоа така ќе биде за век и веков, а ...
сите 99 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дејвид Бекам : Моите синови ќе кршат женски срца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: