Нимиц искаран од Коѕијас: Дали медијаторот ќе подлегне на грчките притисоци


Грчките власти му испратија досега најсеризно предупредување на посредникот Метју Нимиц поврзана со спорот за името со нашата земја.Пораката беше упатена преку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За сите отворени прашања во рамките на преговорите ќе разговараат шефовите на дипломатиите на двете земји Никола Димитров и Никос Коѕијас, изјави портпаролот ...
| | веќе видена | слични

Сложено има за севкупна употреба, но и ревизија на евентуални одредби во Уставот кои алудираат на иредентизам е ставот на грчкиот претседател и дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 15 и 16 фебруари во Софија, каде што министрите за надворешни работи и земјите кандидати на ЕУ ќе одржат неформална средба, шефовите на дипломатиите на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Димитров и Коѕијас ќе разговараат за сите отворени прашања во рамките на преговорите, изјави портпаролот на грчката влада во однос на тоа што ќе се најде на ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на најавените средби следнава недела меѓу шефовите на дипломатиите Димитров и Коѕијас, Атина повторно потсетува - за решение на името неопходни се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нимиц искаран од Коѕијас: Дали медијаторот ќе подлегне на грчките притисоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: