Арсовски: Заев и Спасовски веднаш да се повлечат од функциите за скандалот со нелегалното прислушување


7 копии

Оливер Спасовски и Зоран Заев се уште молчат и не си поднесуваат оставка за скандалот со нелегалното прислушување на обвинителите и обвинителството, реагира ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Петти ден како Јавното Обвинителство се уште нема конкретен одговор на прашањата што ги чека јавноста. Петти ден како Оливер Спасовски и Зоран Заев се ...
| | веќе видена | слични

Денеска е петтиот ден како власта молчи и не и дава одговор на јавноста околу масовното и нелегално прислушување во Јавното обвинителство. И додека Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Петти ден како Јавното Обвинителство се уште нема ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ бара итни оставки од премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, поради најновиот скандал со прислушување, овојпат на ...
| | веќе видена | слични

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ денеска пред јавноста праша зошто Јавното обвинителство и натаму молчи по прашањето за прислушување, и зошто министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ секојдневно се бламира со повторување на едни исти соопштенија и лаги. Ваквите манипулации со ништо не ја подобруваат катастрофалната состојба во која што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Откако СДСМ преку соопштение побара одговор од Мицковски која била неговата улога во 2016 година во моментот кога се прислушувало во Јавното обвинителство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на ...
сите 164 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 173 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Заев и Спасовски веднаш да се повлечат од функциите за скандалот со нелегалното прислушување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: