Џулијани: Трамп платил надомест на адвокатот кој и платил на Сторми Даниелс


За да молчи за наводната афера, порно актерката добила 130.000 долари Поранешниот градоначалник на Њујорк, Руди Џулијани, вели дека американскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Таа е главна во ноќните клубови , продава маици и чаши со нејзиниот лик , а автограмите и селфи фотографиите ги наплатува. 39- годишната стриптизета , со која ...
| | веќе видена | слични

Дали на чуден начин се поклопуваат новиот надворешно политички одлучен чин на американскиот претседател Доналд Трамп, со растот на интересот на американската ...
| | веќе видена | слични

Облечена во тесна пожарникарска облека и со шлем на главата, под неонските зелени и црвени светла на клубот Penthouse во Филаделфија, моментално најпопуларната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
3 копии

Порноактерката Сторми Даниелс се појави во забавна емисија и му порача на американскиот претседател Доналд Трамп: „ Љубов, доаѓа невреме“.  Даиелс, која тврди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 245 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 252 | | | веќе видена

Белата куќа соопшти дека привремено ќе му ја врати акредитацијата на новинарот на телевизиската мрежа Си-ен-ен, Џим Акоста, кому му беше одземено правото да ги ...
сите 88 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џулијани: Трамп платил надомест на адвокатот кој и платил на Сторми Даниелс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: