На Калифорнија ѝ се заканува мега земјотрес кој ќе ја срамни со земја!


2 копии

Од последици од земјотресот во јужна Калифорнија загина еден маж во соседна Невада. Земјотресот со јачина од степени кој во четвртокот вечерта го погоди ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес со магнитуда од 7.1 степен што ја потресе Калифорнија во петокот остави зад себе голема пукнатина, која се гледа од Вселената. Кога почнаа потресите ...
| | веќе видена | слични

При вториот земјотрес со јачина од 7,1 степени по Рихтеровата скала кој во петокот ја погоди Калифорнија била создадена огромна пукнатина на површината на ...
| | веќе видена | слични

Силниот земјотрес со магнитуда 7,1 по Рихтер, што ја погоди Калифорнија минатиот петок, создаде процеп на површината на Земјата што може да се види од ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес со магнитуда од 7,1 степен ја потресе Калифорнија во петокот и зад себе остави големи пукнатини, кои се гледаат и од космосот. Кога земјотресите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Калифорнија ѝ се заканува мега земјотрес кој ќе ја срамни со земја!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: