На Беса ѝ пропадна акцијата за пречек на печалбарите на Табановце


Само во последните 48 часа одекнаа нови десетина „бомби“ за лидерот на ДУИ Али Ахмети, за дел од раководството на ДУИ како и разговорите на поранешниот премиер ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Објавувачот на прислушкуваните разговори, Шеќерим Ахмети, во јавноста познат како „Ел Чека“, преку својот профил на Фејсбук, со пријателите и неговите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Кичевецот Шекерин Ахмети, кој го користи псевдонимот Ел Чека најави дека на 26-ти месецов ќе се одржи протест пред Владата и Собранието. Тој бара да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 341 | | | веќе видена

Британскиот премиер, Борис Џонсон денеска ја повика нацијата на единство за надминување на поделбите за Брегзит, кои ја поделија земјата.– Ќе се обединиме… ќе ...
сите 214 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Зоран Заев е исплашен од претстојниот изборен пораз затоа што знае дека тоа ќе значи крај на амнестијата на криминалот и отворање на сите коруптивни скандали ...
сите 128 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 169 | | | веќе видена

Ако се прашувате зошто сè уште не сте ја запознале личноста за која знаете дека е вистинската и со која сакате да бидете до крајот на животот, можеби ѕвездите ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Беса ѝ пропадна акцијата за пречек на печалбарите на Табановце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: