Ајфелова наполни 130 години


2 копии

Со спектакуларно ласерско шоу, синоќа во Париз беа одбележани 130 години од изградбата на еден од француските и европските најзначајни симболи, Ајфеловата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градот на светлината, славната француска метропола и престолнина Париз, ја одбележа 130-годишнината од изградбата на еден од француските и европските ...
| | веќе видена | слични

Во чест на годишнината , на Ајфеловата кула беа поставени ласдерски светла и вечерва беше изведен спектакл преку кој беа покажани важните настани поврзани со ...
| | веќе видена | слични

 Просечен Американец со диплома во животот ќе заработи 2.2 милиони долари, а Безос го заработува тоа за само 15 минути. Џеф Безос е најбогатиот човек на ...
| | веќе видена | слични

Сите ние сигурно барем еднаш сме имале лош состанок. Без разлика дали станува збор за лошо испланиран состанок, премногу зборување или недостиг на подготовка, ...
| | веќе видена | слични

Џеф Безос е најбогатиот човек на светот. Тој е “тежок” околу 112 милијарди долари, што значи дека е 16 милијарди побогат од следниот на листата, Бил Гејтс. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 480 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 212 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ајфелова наполни 130 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: