Дали е Трамп компромитиран од руските служби?

Американските тајни служби го информирале Доналд Трамп дека руски оперативци поседуваат компромитирачки лични и финансиски информации за него. Трамп експресно ги отфрли непотврдените вести. Трамп тврди дека се работи за „политички лов на вештерки“, откако повеќе американски медиуми објавија дека на минатонеделниот брифинг со шефовите на тајните служби му биле доставени сознанија за информациите ...

⇐ DailyDW ⇒