Ждрепка ЛЕ: Шпански предизвик за Јунајтед и Мурињо на патот до Стокхолм

По извршената полуфинална ждрепка во Лигата на шампионите во седиштето на УЕФА во Нион (Швајцарија) беше завршен и вториот дел, поточно извлекувањето за паровите во Лига Европа. Во оваа фаза на второто по ранг натпреварување ќе се сретнат Манчестер Јунајтед-Селта Виго и Ајакс-Лион. Двете пресметки се интересни, Мурињо ќе се врати на Пиринеите во Шпанија, а Ајакс и Лион со својот напаѓачки и ...

⇐ DailyТочка ⇒