Со проверени сили против Исланд

Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација, Раул Гонзалес, го објави поширокиот список на ракометари на кои смета на двомечот со Исланд, во рамките на квалификациите за Европското првенство (ЕП) во Хрватска 2018. На списокот се најдоа 28 ракометари, меѓу кои и се претходно отпишаните, голманот Борко Ристовски и бековите Ацо Јоноски и Немања Прибак, кои не беа дел од последното СП ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒