Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј. и подобриот од Барса и Јуве

Лично би сакал во Скопје да гледаме натпревар меѓу Манчестер Јунајтед, како победник на Лигата на Европа, и некоја од екипите на Барселона или Јувентус, како освојувач на Лигата на шампиони, изјави капитенот на македонската фудбалска репрезентација Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, беше промовиран за амбасадор на УЕФА Суперкупот, кој ќе се одржи во Скопје на 8. ...

⇐ DailyStart.mk ⇒