НБА: Нова победа за Хјустон, порази за шампионот Кливленд и Сан Антонио

Актуелниот шампион Кливленд беше непријатно изненаден на гостувањето кај Јута и загуби со 92-100. По изедначените 29-29 по првата четвтина, домаќинот успеа да се одлепи на +15 поени разлика на полувреме. Краткиот отпор кој го пружија „Кавалирс„ во вториот дел не беше доволен за резултатски пресврт, со што го забележаа деветиот пораз од стартот на сезоната. Без разлика на исходот, Кливленд ...

⇐ Daily24 Вести ⇒