Необичен инцидент се случи на натпревар од квалификациите за У-17 ЕП за жени. Играа Швајцарија и Русија, а капитенката на Швајцарките, Ела Љуштина се судри со ...
сите 4 | | | веќе видена

Дарко Димитриевски, повремениот репрезентативец на Македонија го продолжи договорот со Синфин Станадер. Клубот одлучи да го награди за добрите настапи во ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонката Илина Соколовска која се натпреварува во ритмичка гимнастика продолжува да реди успеси во Германија. Илина на натпреварот кој се одржа пред неколку ...
сите 3 | | | веќе видена

Одбојкарскиот клуб Вардар ќе ги одмери силите со Шутова во „Градски Парк“ во Скопје претстојниов викенд. Тие ги повикуваат сите љубители на спортот во недела, ...
| | веќе видена

Искусниот англиски напаѓач Питер Крауч, со неговата сопруга Аби Кленси го чекаат четвртото дете. Тој на англиските медиуми откри дека веќе размислува кое име ...
сите 6 | | | веќе видена

Талентираниот Мартин Одегард оваа сезона конечно започна да го прикажува неговиот потенцијал играјќи во првата лига во Холандија во дресот на Витесе. Добрите ...
сите 3 | | | веќе видена

Селекторот на Франција, Дидие Дешан призна дека би се радувал да го води тимот и на следното Светско првенство во Катар, откако ги изведе „петлите“ до титулата ...
сите 4 | | | веќе видена

Клубот е во голема криза и пред згаснување. На Партизан му се заканува стечај и се попишуват клупсктие трофеи и инвентар. Стечајот го отвори комуналното ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот фудбалски клуб Алтона Вардар од Австралија и приреди ,,топол” пречек на грчката екипа Оаклеј во првата австралиска фудбалска лига. Имено пред ...
сите 3 | | | веќе видена

Во завршниците од Светскиот куп во ски-летови, денеска беше интересен оној на Германецот, Маркус Ајзенбихлер на кој малку му фалеше за да биде историски. Рјоу ...
сите 6 | | | веќе видена

next