Хрватот Иван Перишиќ потпиша за Јунајтед

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони евра и можност за уште пет од бонуси, објавија италијанските медиуми. Перишиќ минатата сезона за тимот од Милано постигна 11 голови и забележа 12 асистенции. Интер како замена за Перишиќ на „Џузепе ...

⇐ DailyЛокално ⇒