Горан Пандев промовиран во амбасадор на УЕФА супер Купот 2017

ФУДБАЛ Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев е промовиран за амбасадор на УЕФА Супер купот што ќе се одржи на 8-ми август во Скопје. Капитенот на сениорите и фудбалер на Џенова од Серија А Горан Пандев, денеска беше официјално промовиран во амбасадор на УЕФА Супер купот што ќе се одржи на 8 август на Арената Филип Втори во Скопје.Најдобриот македонски фудбалер како ...

⇐ DailyТелма ⇒