Златан Ибрахимовиќ

  во

  Рајан Гигс оваа недела не можеше да одолее и му одговори на Златан Ибрахимовиќ за невкусната изјава која ја даде Швеѓанецот за легендарната генерација ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ краток временски период од својата кариера помина во Манчестер Јунајтед и беше соиграч со Ромелу Лукаку кој и денес член на „црвените ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ромелу Лукаку и Златан Ибрахимовиќ кратко беа соиграчи во премиерлигашот Манчестер Јунајтед, но тој период бил сосема доволен Швеѓанецот да му одржи лекција на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во интервју за „Мирор“, Златан Ибрахимовиќ зборуваше и за тренерите со кои работел и го посочи тој кој му оставил најголем впечаток. Останато Ибрахимовиќ често ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ и Жозе Мурињо имаа добар однос во периодот кога соработуваа во Интер и Манчестер Јунајтед, но тие не биле секогаш во најдобри односи. Мурињо ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ и Жозе Мурињо имаа многу добри односи во времето кога работеле заедно. Швеѓанецот беше во Интер кога Мурињо пристигна во Италија пред да се ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Легендарниот 38 годишен напаѓач, Златан Ибрахимовиќ се уште е во одлична форма и веќе почна да ги тресе мрежите на противниците во САД. Швеѓанецот полека ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ честопати зборуваше за своето (пријатно) искуство во Манчестер јунајтед, каде што навивачите бргу го засакаа иако тој одигра само сезона и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ во своето интервју за англиски медиуми зборуваше за Манчестер Јунајтед, а меѓу другите теми беше и Рајан Гигс и неговите соиграчи од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Рајан Гигс брзо му одговори на Златан Ибрахимовиќ кој ги критикуваше поранешните играчи на Манчестер јунајтед затоа што многу негативно зборуваат за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Изненади Златан Ибрахимовиќ со одлуката јавно да ги нападе легендарните членови на „класата 92“ во намера да го заштити Пол Погба. На зборовите на Зидан прв ...
  сите 10 | | | веќе видена